انیمیشن «این سو، آن سو» به جشنواره براتیسلاوا راه یافت

تهران- ایرنا- فیلم انیمیشن «این سو، آن سو» به کارگردانی «لیدا فضلی» به بخش مسابقه جشنواره دوسالانه‌ «براتیسلاوا» اسلواکی راه یافت.

سی‌اُمین دوره جشنواره دوسالانه‌ فیلم انیمیشن براتیسلاوا از ۵ تا ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ (۸ تا ۱۳ آبان ۹۹) در کشور اسلواکی برگزار می‌شود و انیمیشن این سو، آن سو ساخته لیدا فضلی در بخش مسابقه بین‌الملل این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود. مسئولان این جشنواره فیلم‌های برگزیده را با نگاه ویژه به سینمای کودک و آثار هنری انتخاب کرده و هر سال حدود ۱۰۰ فیلم انیمیشن را به نمایش می‌گذارند.

این فیلم در سی و ششمین دوره‌ جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا از ۱۹ تا ۲۹ مرداد ۹۹ در شهر ریمینی هم شرکت دارد. نشان اصلی این جشنواره، جایزه «آقای رُوسی» Signor Rossi Award است که برگرفته از مشهورترین کاراکتر خلق شده توسط انیماتور مشهور ایتالیایی «برونو بوزتو» است.

انیمیشن این سو، آن سو یکی از آثار منتخب بخش رسمی چهارمین دوره‌ جشنواره کودک هنگ‌کنگ نیز هست که به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، هفته آخر مرداد ۹۹ به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این فیلم در ماه شهریور هم در بخش مسابقه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «گلدن کوکر» صوفیه بلغارستان به نمایش گذاشته می‌شود.

در خلاصه داستان انیمیشن این سو، آن سو نیز آمده است: هیچ مرزی نمی‌تواند مانع شکل‌گیری دوستی‌ها و محبت بین کودکان شود. کاش به‌راستی دنیای بزرگسالان هم مانند دنیای کودکان پُر از صلح و دوستی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =