۱۰ واحد صنفی متخلف در شهرستان بویین‌زهرا پلمب شد

قزوین – ایرنا - سرپرست فرمانداری شهرستان بویین‌زهرا گفت:۱۰ واحد صنفی به علت رعایت نکردن دستورهای بهداشتی طی هفته جاری در شهرستان پلمب شد تا جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح جامعه گرفته شود.

مصطفی آقاعلی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: سلامت و امنیت غذایی شهروندان خط قرمز مسوولان است و با واحدهایی که نتواند دستورهای بهداشتی را به نحو کامل اجرا کند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: هم اکنون وضعیت شهرستان از نظر شیوع بیماری کرونا مانند سایر نقاط استان زرد بوده و اقدامات لازم برای کنترل بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری انجام شده است.

این مسوول افزود: اولین و مهمترین گام در پیشگیری از ویروس کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است و از مردم استدعا داریم ضمن استفاده از ماسک از حضور در اجتماعات پرهیز نمایند.

سرپرست فرمانداری بویین زهرا افزود: رعایت مقررات و دستورهای بهداشتی به تمامی مراکز صنعتی و واحدهای تولیدی شهرستان ابلاغ شده است و اگر مقررات بهداشتی از جانب آنها رعایت نشود، مجبور به اعمال محدودیت‌ها هستیم.

وی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خواستار پرهیز از برگزاری هرگونه مراسمات و تجمعات از سوی شهروندان در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شد.

«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع بوده و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است،  پزشکان توصیه می‌کنند افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی به‌ هنگام عطسه، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهرستان بویین زهرا در ۵۵ کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha