تعدد جشنواره‌ها یک آفت است

تهران- ایرنا- سید مجتبی حسینی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه بر کیفیت آموزش هنر به جای کمیت تاکید کرد و گفت: بسیاری از جشنواره‌ها در مسیر آموزش به آفت و آسیب تبدیل شده‌اند.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه ای با مدیران دانشگاه سوره گفت: طبق آمارهای موجود در حال حاضر بیش از ۲۹۰ هزار نفر در آموزش عالی در حال تحصیل هنر هستند. بین تعداد هنرآموخته ها و نیروی انسانی هنر و نیاز جامعه و فضاهای فعالیت های حرفه ای هنر تناسب وجود ندارد. ضرورت دارد با نگاه فرایندمحور از فعالیت های جزیره ای بدون در نظرگرفتن زمینه ها و پیامدهای آن و شرایط اجتماعی و فرهنگی کاسته شود و به جای تمرکز و توجه بر کمیت در آموزش هنر برای کیفیت آموزش هنر فکر و برنامه ریزی شود. 
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: یکی از آفت ها و تنش های فعلی تعدد جشنواره هاست، برخی از این جشنواره ها، خود به یک آسیب تبدیل شده اند. البته جشنواره هایی نیز هستند که مهم، کیفی و تأثیرگذارند و ضرورت دارد که تداوم یابند. 
دکتر محمدحسین ساعی رییس دانشگاه سوره در این جلسه گفت: دانشگاه سوره تمایل دارد که در حوزه های گوناگون با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند و در حوزه آموزش و پژوهش هنر، بررسی مسایل آموزش هنر و نیازهای این حوزه تعامل داشته باشد. همچنین در نظر داریم با توجه به نیازهای امروز عرصه هنر رشته های جدیدی را در دانشگاه سوره راه اندازی کنیم و رشته موسیقی را دوباره در این دانشگاه برقرار کنیم. 
در این نشست حمید قبادی؛ مشاور اجرایی معاونت امور هنری، محمد اله یاری؛ مدیرکل دفتر موسیقی، علی اکبر صفی پور؛ مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، احمد صدری؛ مشاور معاون هنری و مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کردند. 

کاظم نظری؛ سرپرست دانشکده هنر دانشگاه سوره، یوسف خجیر؛ معاون پژوهشی دانشگاه و سرپرست دانشکده فرهنگ و ارتباطات، سیدامین موسوی؛ مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور هیأت ها و محمد امین ابوحمزه؛ مدیر امور فرهنگی دانشگاه سوره نیز پیشنهادهای خود را بیان کردند.

جلسه مدیران دانشگاه سوره با مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع همکاری و تعامل در حوزه هنر روز سه شنبه ۱۷ تیرماه برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =