۱۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83848466
۰ نفر

برچسب‌ها

پخش ازخودگذشتگی‌های کادر درمانی از تلویزیون

تهران- ایرنا- مستند «سنگربانان وطن» به کارگردانی «محمد رفیعی» که ازخودگذشتگی‌های کادر درمان را به تصویر کشیده است، فردا (پنجشنبه ۱۹ تیر) از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

مستند سنگربانان وطن کاری از گروه مستند روایت فتح، روایتی است از نیروهایی که حتی شاید تا به حال‌گذرشان به تهران هم نیافتاده ولی به علت وضعیت قرمز و آمار بالای مبتلایان کمک های خود را ارسال و موجبات همدلی با کادر درمان را فراهم‌کردند.

محمد رفیعی کارگردان مستند سنگربانان وطن گفت: هر مستندساز دغدغه حضور در شرایط بحرانی و ثبت حماسه ها، ازخودگذشتگی ها و بازخوردهای مربوط به شرایط و موقعیت های حساس زمان خود را دارد با وجود این همه‌گیری و درگیری تمام مردم با ویروس کرونا، نمی‌توان بی تفاوت از تلاش بی‌وقفه و ازخودگذشتگی کادر درمان گذشت.

وی افزود: حضور نیروهای جهادی در غالب نیروهای خدماتی برای بیمارانی که به علت وخامت حالشان اجازه داشتن همراه را ندارند نقطه قوتی بود. برای ما فرصتی تا از این گذشت و همدلی در کنار کادر درمانی که با وجود آگاهی به سختی ها، مشقت ها و تمام آسیب های پیش رو با جان و دل به خدمت رسانی به مردم و جنگ در برابر این ویروس تمام‌قد ایستادن تصاویری در غالب مستند با روایت از خودگذشتگی ها ثبت کنیم تا برای آیندگان و بازماندگان از این نبرد به یادگار ‌بماند.

کارگردان مستند سنگربانان وطن در ارتباط با شرایط ساخت این مستند گفت: حضور در شرایطی که هر لحظه اش امکان ابتلا به ویروس کرونا را دارد استرس زاست و این استرس گاهاً در مراحل تولید، روند کار  را سخت میکند و ما با توجه به تجربه های قبلی که در این زمینه داشتیم به ناچار باید گروه تولید را به حداقل نفرات می رساندیم و همین امر سختی کار و مشقت آن را بیشتر می کرد.

رفیعی افزود: قبل تر نیز برای تولید مستند همه برای هم و مستند وضعیت قرمز این شرایط را تجربه کرده بودیم همین امر در کنترل و مدیریت گروه تولید کمک‌ شایانی به ما کرد، به هر حال مستندسازان در شرایط بحرانی در خط اول و سر ستون حوادث و اتفاقات بوده اند و خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه مستند سنگربانان در اوایل سال ۹۹ به پیشنهاد گروه مستند روایت فتح تهیه و تولید شد، گفت: داستان سنگربانان وطن روایتی از طلاب جهادی است که به صورت داوطلبانه برای انجام ‌امور خدماتی به کادر درمان اضافه شده اند و  پابه پای آنان در حال نبرد با این ویروس هستند.

مستند سنگربانان وطن به کارگردانی محمد رفیعی و تهیه شده در گروه مستند روایت فتح روز پنجشنبه (۱۹ تیر) حدود ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =