شهرستان مه‌ولات خراسان رضوی در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه‌ولات گفت: این شهرستان به لحاظ شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در شرایط قرمز قرار گرفته است.

مجتبی خلوصی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان، برپایی هرگونه آیین عروسی و ترحیم که تهدیدی جدی برای سلامت مردم است تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی از عمده دلایل اوج گرفتن دوباره بیماری کرونا در مه‌ولات را برگزاری آیین عروسی و تجمع عنوان کرد و ادامه داد: در صورت مشاهده چنین مواردی محل برگزاری مراسم تعطیلی و عامل یا عاملان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه‌ولات گفت: مردم باید خطر ابتلا به بیماری کرونا را جدی بگیرند و شهروندان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، می‌توانند زنجیره انتقال این بیماری را قطع کنند.

خلوصی افزود: تمام آموزشگاههای خصوصی (تئوری و عملی) و اماکن ورزشی این شهرستان اعم از باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، استخر و مکان‌های روباز و بسته ورزشی در بخش خصوصی و دولتی تعطیل با هدف مقابله با ویروس کروونا تعطیل است و در صورت تخلف با متخلفان با جدیت برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای اقدام پیشگیرانه، فعالیت تمام آرایشگاههای زنانه تا اطلاع بعدی تعطیل و آرایشگاههای مردانه نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت ساعت کاری و نوبت دهی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مه‌ولات گفت: واحدهای صنفی غذای آماده، رستوران‌ها، فروشگاههای عرضه اغذیه و کبابی‌ها فقط به صورت بیرون‌بر مجاز به فعالیت هستند و استفاده از ماسک برای تمام کارمندان و مراجعه کنندگان به دستگاه‌های خدماتی الزامی است.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی  به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۱ هزار و ۹۳۱ تن  را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۲۰۷ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۱ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۵۶۸ نفر را بیمار کرده و جان ۵۴۱ هزار و ۲۴۸ نفر را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

۶ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۸۰۵ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با سه میلیون و ۴۱ هزار و ۱۲۹ بیمار کرونا و ۱۳۲ هزار و ۹۹۳ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، هند، روسیه و پرو قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha