بارگیری کالا در راه آهن خراسان ۱۲۲ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر کل راه آهن خراسان گفت: بهار امسال ۱۴۱ هزار تن بار و محموله توسط این اداره کل بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۲ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اعلام اداره کل راه‌ آهن خراسان، مصطفی نصیری ورگ روز چهارشنبه افزود: از مجموع محمولات داخلی بارگیری شده، به طور عمده ۱۲۶ هزار تن گوگرد از مبداء پالایشگاه شهید هاشمی نژاد به مقصدهای بندرعباس، بناب و بهاباد حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱ برابری داشته و باقی محمولات بارگیری شده شامل محصولات مجتمع فولاد خراسان و شرکت ایران خودرو خراسان بوده است.
وی با اشاره به مزایای حمل ‌و نقل ریلی نسبت به حمل ‌و نقل جاده‌ای در حمل‌ و نقل انبوه و مسافت‌های طولانی ادامه داد: توسعه حمل ‌و نقل ریلی باعث کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی، افزایش ایمنی، جلوگیری از آسیب به محیط زیست و زیرساخت‌های جاده‌ای کشور می‌شود.
مدیر کل راه‌آهن خراسان گفت: رشد صنعت حمل‌ و نقل ریلی سهم تعیین کننده در تولید ناخالص ملی و توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی داشته و گامی بزرگ در جهت حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی است.

مجموع مبادلات کالا شامل صادرات، واردات و ترانزیت از طریق راه آهن در مرز ریلی سرخس با کشورهای آسیای مرکزی در سال گذشته بیش از ۲ میلیون تن کالا بود که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این مقدار مربوط به ترانزیت کالاهای آسیای مرکزی از طریق این مرز ریلی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها