۲ تُن آرد غیرقابل مصرف در شاهین‌دژ معدوم شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین‌دژ گفت: ۲ تن آرد تاریخ مصرف گذشته و حشره زده در این شهرستان کشف و معدوم شد.

امان‌الله نقدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی بازدید و گشت مشترکی با حضور نمایندگان و کارشناسان ادارات صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت درمان این شهرستان، ۲ هزار کیلوگرم آرد فاسد و غیرقابل مصرف از علافی‌های سطح شهرستان کشف و ضبط شد. 

وی ادامه داد: پس از کشف این میزان آرد، نمونه‌هایی از آن به آزمایشگاه ارسال و مشخص شد که این آردها برای مصرف خوراکی مضر است که از چرخه مصرف خارج شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین‌دژ ارزش ریالی این میزان آرد را ۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون نظارت جدی و دقیق بر خبازی و نانوایی‌ها آغاز شده که همچنان ادامه دارد.

نقدی اضافه کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون، بیش از ‌یک‌هزار مورد بازرسی از ۱۶۰ واحد نانوایی شهری و روستایی انجام شد که برای ۱۲ واحد نانوایی متخلف اخطاریه صادر و یک مورد نیز به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف مختلف، مراتب را به شماره تلفن‌ ۱۲۴ گزارش دهند.

در شهرستان ۹۵ هزار نفری شاهین‌دژ ۱۶۰ واحد نانوایی وجود دارد که از این تعداد ۲۰ واحد نیز در بخش نان روغنی و سنگکی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha