۱۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83848277
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص ۲ هزار و ۵۸۳ تن شکر به خراسان شمالی 

بجنورد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: تابستان امسال ۲ هزار و ۵۸۳ تن شکر برای تنظیم بازار استان اختصاص یافته است که به مرور جذب و توزیع می‌شود.  

امین قربانی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم شکر هر ماه برای بخش خانوار، صنف و صنعت باید در همان بازه زمانی جذب و در بازار توزیع شود.  

وی گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار استان، شکر سهم بخش خانوار به ازای هر کیلوگرم از این محصول، ۶۳ هزار ریال درب کارخانه است که البته قیمت آن برای مصرف کننده هنوز تعیین نشده است، قیمت برای توزیع در بخش صنف و صنعت هم به ازای هر کیلوگرم ۶۷ هزار ریال است.  

وی افزود: قرار است در تیرماه ۳۲۴ تن شکر برای مصارف خانوار و ۴۱۴ تن برای مصارف صنف و صنعت، برای تنظیم بازار توزیع شود در مردادماه هم هزار و ۱۰۷ تن شامل ۴۸۶ تن سهم مصرف خانوار و ۶۲۱ تن سهم مصرف صنف و صنعت توزیع می شود.  

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: شهریورماه هم ۷۳۸ تن شکر در استان توزیع خواهد شد.  

وی گفت: بهار امسال هم سهم استان از شکر تنظیم بازار، ۵۷۷ تن از این محصول است که جذب شده است.  

قربانی افزود: میزان مصرف ماهانه شکر در بخش های مختلف خانوار، صنف و صنعت در استان، ۲ هزار و ۵۰۰ تن است.  

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درباره تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار استان در بهار امسال گفت: در این مدت هزار و ۳۰ تن برنج هندی،  ۱۲۰ تن برنج پاکستانی، ۱۱۲ تن گوشت قرمز منجمد و ۷۶ تن گوشت منجمد مرغ با قیمت های مصوب در بازار استان توزیع شده است.  

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و میزان مصرف سالانه شکر در این استان، ۲۸ هزار تن و برنج ۳۵ هزار تن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha