چراغ‌قرمز کرونا در خراسان شمالی عروسی و عزا را تعطیل کرد

بجنورد- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: به دنبال اعلام وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان‌های بجنورد و گرمه، تمامی تالارها و مراسم عزا و عروسی در سراسر استان تعطیل اعلام شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، ولی الله حیاتی، جمعه اظهار داشت: در پی افزایش شیوع بیماری کرونا در استان خراسان شمالی و قرمز شدن وضعیت برخی شهرهای استان، این تصمیم در ستاد استانی کرونا گرفته شده و لازم الاجرا است.

وی افزود: با توجه به شرایط هشدار آمیز استان، زدن ماسک در اماکن سرپوشیده و ادارات اجباری است و دستگاهها مکلفند از دادن خدمات به کسانی که ماسک‌ نمی زنند، خودداری کنند.

حیاتی همچنین از لغو برگزاری امتحانات حضوری دانشگاهها در شهرهای بجنورد و گرمه خبر داد و گفت: گزارش های دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در بجنورد و گرمه و قرمز شدن شرایط این ۲ شهرستان حکایت دارد که بر این اساس کلیه امتحانات حضوری دانشگاهی این دو شهرستان لغو شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی افزود: پس از تغییر وضعیت این ۲ شهرستان، اطلاع رسانی در خصوص زمان و نحوه برگزاری امتحانات دانشگاهی صورت خواهد گرفت.

حیاتی با درخواست از مردم استان برای رعایت پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک و پرهیز از ترددهای غیر ضروری در شهر تاکید کرد: مراکز دانشگاهی بجنورد و گرمه موظف هستند مصوبه ستاد کرونای استان را سریعا به دانشجویان خود اطلاع رسانی کنند.

امروز با توجه به وضعیت همه گیری کرونا، با اعلام نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه خراسان شمالی آیین نماز جمعه نیز در شهرهای بجنورد و گرمه برگزار نشد.

به دنبال بالا گرفتن موج دوم کرونا در کشور، شیوع این بیماری در استان خراسان شمالی نیز از حدود ۳ هفته پیش وضعیت هشدارآمیزی پیدا کرده و موجب نگرانی مسوولان این استان شده است.  

بر اساس آخرین آمار رسمی تا ظهر روز جمعه، ۲۰ تیرماه، ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر در کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =