تیراندازی در پایگاه دریایی آمریکا در کالیفرنیا

تهران- ایرنا- به دنبال تیراندازی در پایگاه تفنگداران دریایی در کالیفرنیای آمریکا، مقامات محلی از دستگیری و مجروح شدن فرد مظنون در این حادثه خبر دادند. 

به گزارش شبکه فاکس نیوز، این حادثه در ساعت ۶ و ۳۰دقیقه صبح سه شنبه (به وقت محلی) رخ داد. 

بر اساس این گزارش، با زخمی شدن فرد مظنون که به احتمال زیاد با شلیک به خود مجروح شده است، وضعیت اضطراری و آماده باش در پایگاه تنفگداران دریایی توئنتی پالمز کالیفرنیا لغو شد. 

نیکول پلیمال افسر روابط عمومی پایگاه دریایی به فاکس نیوز گفت: با آغاز تیراندازی در پایگاه، نیروهای پلیس به سرعت وارد عمل شدند. 

به گفته وی، فرد مظنون پس از مجروح شدن برای درمان به بیمارستان منتقل شد و در حال حاضر هیچ زخمی دیگری گزارش نشده و علت حادثه در دست بررسی است. 

پایگاه تفنگداران دریایی توئنتی پالمز بزرگترین پایگاه نیروی دریایی آمریکا با بیش از ۹۳۲ مایل مربع محسوب می‌شود. 

در بهمن ماه سال گذشته یک تبعه سعودی عضو القاعده با تیراندازی به هم دوره‌ای‌های خود در پایگاه هوایی پنساکولا فلوریدا موجب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن هشت نفر شد. 

اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف‌بی‌آی) پس از این حادثه اعلام کرد که به نظر می‌رسد این تیراندازی «مرتبط با تروریسم» بوده است. 

به دنبال این جریان، وزارت دفاع آمریکا ۱۷۵ دانشجوی علوم هوایی سعودی را از پرواز ممنوع کرده و پس از تحقیقات از کارآموزان عربستانی در نهایت به اخراج شماری از آن‌ها از آمریکا منجر شد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha