سناتور آمریکایی خروج این کشور از سازمان جهانی بهداشت را تایید کرد

نیویورک- ایرنا- عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت ترامپ طی یادداشتی به کنگره، اعلام کرده است به طور رسمی ایالات متحده را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرده است.

باب منندز روز سه شنبه در یادداشت توئیتری خود اظهار کرد کنگره در بحبوحه همه‌گیری کرونا یادداشتی از رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج رسمی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت دریافت کرد.  

وی پاسخ ترامپ به کووید-۱۹ را آشفته و بی‌ربط توصیف کرد و گفت این کارها جان‌ یا منافع آمریکایی‌ها را محافظت نمی‌کند بلکه آنها را تنها می‌سازد.

دولت ترامپ از زمان روی کارآمدن تا کنون از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی متعددی خارج شده است. خروج از یونسکو، شورای عالی حقوق بشر، پیمان آب و هوایی پاریس، پیمان نفتا، برنامه جامع اقدام مشترک، قطع بودجه سازمان امداد و اشتغال فلسطینیان وابسته به سازمان ملل متحد، پیمان موشک‌های میانبرد هسته‌ای و پیمان آسمان باز بخشی از کناره‌گیری‌های ترامپ در سه سال و نیم گذشته بوده است.

با ناتوانی در مدیریت شیوع ویروس کرونا در آمریکا، ترامپ ابتدا سهم بودجه خود به سازمان جهانی بهداشت را کاهش داد در حالیکه این سازمان در بحبوحه همه‌گیری کرونا به شدت برای اقدامات خود در شناسایی، مبارزه و صدور دستورالعمل‌های مراقبتی مبتنی بر تحقیقات، به این بودجه نیاز داشت.

حال این سناتور دموکرات اعلام کرده است، ترامپ به طور رسمی از سازمان جهانی بهداشت هم خارج شده است. سازمانی که ماهیت آن یک ماهیت انسانی است و به مسایل بهداشت و سلامت مردم جهان می‌پردازد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha