فرماندار: مراکز تفریحی و گردشگری دالاهو تعطیل شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: مراکز تفریحی و گردشگری این شهرستان به منظور مقابله با بیماری ویروس کرونا به مدت ۱۰ روز تعطیل شد از این رو هیچ‌گونه خدماتی در این مکان‌ها ارایه نمی‌شود.

کرم محمدی روز سه شنبه در هیجدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای دالاهو افزود: تمامی مصوبات ستاد کرونای استان کرمانشاه در حوزه شهرستان دالاهو اجرا می شود و با افرادی که موازین و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد قانونی می شود.

وی اظهار داشت: وضعیت شهرستان دالاهو قرمز است و با توجه به شمار بالای مبتلایان به بیماری کرونا از مردم می خواهیم همکاری همه جانبه در راستای پیشگیری و مقابله با این بیماری ویروسی داشته باشند.
نماینده عالی دولت در دالاهو ادامه داد: تداوم بازنشر آموزش ها، آگاهی بخشی و ایجاد حساسیت در مورد بیماری کرونا توسط فضای مجازی و رسانه ها و شبکه های اجتماعی می تواند خطرات و همه گیری کرونا را کاهش دهد.
محمدی از همراهی و اهتمام بزرگان و متنفذان شهرستان دالاهو به خصوص سادات اهل حق و روحانیت شیعه و سنی با ستاد کرونای دالاهو و همچنین مجاهدت های کادر پزشکی، مامایی، پرستاری و مجموعه بهداشت و درمان به عنوان فصلی درخشان در کارنامه وزارت بهداشت قدردانی کرد.

او گفت: مردم حتما در مراجعه به ادارات، مکان های عمومی و واحدهای صنفی و بیرون از منزل از ماسک استفاده کرده و با رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی به قطع زنجیره انتقال کرونا کمک کنند.  

دالاهو در غرب کرمانشاه بیش از ۴۵ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.
دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

او گفت: استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها