اسلامی از یک دستگاه بولدوزر بازسازی شده راهداری سیستان و بلوچستان رونمایی کرد

زاهدان- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از یک دستگاه بولدوزر کاملا بازسازی شده بوسیله نیروهای متخصص اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان رونمایی کرد.

وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه در حاشیه این‌ مراسم در جمع خبرنگاران‌ اظهارداشت: این بولدوزر به دلیل فرسودگی و عمر بیش‌از ۳۰ سال جزو ماشین آلات اسقاطی به شمار می‌رفت که با توان نیروهای متخصص بومی سیستان و بلوچستان تنها با هزینه اعتباری بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون تومان کاملا بازسازی و نوسازی شد.

 محمد اسلامی ادامه داد: این در حالیست که در صورت موجود بودن در بازار، قیمت روز این دستگاه بسیار با ارزش و کاربردی بیش‌از ۱۰ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق اشتغال محلی، در یک سال اخیر با مشارکت بخش خصوصی اقدام به تعمیر و بازسازی بیش‌از ۱۶۰دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری کرده که این امر سبب صرفه جویی میلیاردی و بازگشت ماشین آلات ارزشمند و کمیاب به چرخه فعالیت شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه کشورهای استکباری و مشکلات اعتباری، سبب بروز اختلال در روند واردات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راه‌سازی و راهداری شده اقدامات اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در زمینه بازسازی و نوسازی ماشین آلات فرسوده، بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. 
به گزارش ایرنا وزیر راه و شهرسازی و هیأت همراه در سفر یک روز به مرکز استان سیستان و بلوچستان، ضمن آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن زاهدان – چابهار از کارخانه تولید تراورس و کارگاه بازسازی ماشین آلات سنگین راهداری در زاهدان بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha