فرمانده قرارگاه سازندگی: ظرفیت‌های سرشار سیستان و بلوچستان برهمگان عیان است

زاهدان- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: ظرفیت‌های سرشار و بسیار زیاد سیستان و بلوچستان بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه زیبایی‌ها و ظرفیت‌های این استان زیر غبار محرومیت پوشانده شده و دیده نمی‌شود که جای تاسف دارد.

سردار سعید محمد روز سه شنبه در مراسم آغاز ریل گذاری  راه آهن زاهدان- چابهار اظهار داشت: همواره یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری استان سیستان و بلوچستان بوده و همیشه در بیانات و پیگیری‌های ایشان شاهد این بودیم که به صورت جز وارد موضوعات استان می‌شوند و مسائل استان را از نزدیک  پیگیری می‌کنند.

وی بیان کرد: امروز شاهد شروع طرح ریل‌گذاری راه آهن از سمت زاهدان به خاش هستیم که براساس برنامه زمانبندی ریل‌گذاری از زاهدان به سمت خاش و در فاز بعدی از سمت چابهار به ایرانشهر اجرا می شود.


فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تاکید کرد: همجواری با  کشور پاکستان و افغانستان به تنهایی می تواند منشا تجارت وسیع و درآمدزایی برای این استان باشد علاوه بر این، ظرفیت‌های داخلی از جمله معادن سرشار و صنایعی که می‌تواند راه‌اندازی شود، ظرفیت های بزرگ کشاورزی در مناطقی که مشکلات آب ندارند و ظرفیت های بندری، اقیانوسی و ترانزیت هر یک به تنهایی می‌تواند برای استان رونق ایجاد کند
وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار دارد که در ایجاد امنیت برای این استان نقش اصلی را  ایفا می کند و بحمدااله امروز شاهد اقتدار در اوضاع امنیتی استان هستیم.
وی بیان کرد:  سپاه پاسداران این افتخار را دارد که علاوه بر  بربحث امنیت  در توسعه  زیر ساخت‌ها نیز نقش‌آفرینی می‌کند.
سعید محمد افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در توسعه بندر چابهار،  پروژه بیمارستان و فرودگاه چابهار و خط گاز و آب زاهدان نقش به سزایی ایفا کرده است و در توسعه آب ژرف در منطقه بم پشت سراوان و انتقال آب از دریای عمان به سه استان  سیستان و بلوچستان و خراسان های جنوبی و رضوی فعالیت هایی را انجام داده است.
وی ادامه داد: همچنین در بخش توسعه کشاورزی و توسعه معدنی نیز اخیرا اقدمات خوبی انجام گرفته  است و در پروژه  راه آهن چابهار- زاهدان حضور دارد و توفیق داشتیم که در کنار وزارت راه و شهرسازی بیش از چهار هزار کیلومتر را درکشور احداث کنیم یا در دست احداث داریم  که ۷۳۰ کیلومتر از این مسیر را راه آهن چابهار- زاهدان تشکیل می دهد.
وی بیان کرد: اتصال به آسیای میانه و  قفقاز یکی از  ظرفیت‌های اصلی این خط ریلی است.

عملیات ریل گذاری راه آهن زاهدان- چابهار امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان این وزارتخانه، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسوولان آغاز شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha