تخلیه اضطراری ۲۷ خانواده در پاکدشت در پی فرونشست زمین

تهران- ایرنا- امروز سه شنبه بر اثر نشست زمین در منطقه بهاران شهرستان پاکدشت و ایجاد شکاف در دیواره‌های ۵ دستگاه آپارتمان احداث شده در این منطقه، ۲۷ خانواده ساکن در این محله منازل خود را ترک کردند.

به گزارش ایرنا، منطقه شن و ماسه کریمی موسوم به منطقه بهاران، در جنوب مرکز شهر پاکدشت واقع شده که بر اساس دستورالعمل شهرداری، ارتفاع ساختمان‌های احداث شده در این منطقه، دو طبقه بر روی پارکینگ است  ولی احداث ۵ آپارتمان ۵ طبقه در این محله مشکلاتی را برای ساکنان به وجود آورده است.
طی ماه‌های اخیر، نشست زمین موجب ترک خوردن دیوارهای این آپارتمان‌ها شد و کار به جایی رسید که ۲۷ خانواده ساکن در این آپارتمان‌ها مجبور به تخلیه منازل خود شدند.
فرماندار پاکدشت روز سه شنبه در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: تخلیه این آپارتمان‌ها با هدف حفظ جان افراد ساکن در این محل انجام شده و شهرداری پاکدشت در حال ساماندهی این امر است.
هادی تمهیدی افزود: هم اکنون کلیه انشعابات برق و گاز این آپارتمان‌ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی قطع شده است.
وی تصریح کرد: قیمت این واحدها به دلیل مشکلات موجود پائین‌تر از نرخ بازار بوده و خریداران بدون صدور استعلام پایان کار توسط شهرداری، اقدام به خرید ملک کرده‌اند که البته حق شکایت مالکان از فروشندگان در مراجع قضایی محفوظ است تا رسیدگی به پرونده تسریع پیدا کند.
وی تأکید کرد: سازنده و کسانی که در فروش این واحدهای مشکل‌دار مشارکت داشتند، مورد پیگرد قضایی قرار می‌گیرند.
سرپرست شهرداری پاکدشت نیز از صدور حکم تخریب این واحدها در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری خبر داد.
حسین شصتی افزود: به دلیل ساختار زمین در این منطقه، مالکان فقط اجازه ساخت دو طبقه روی پارکینگ را دارند ساخت آپارتمان بیش از ۲ طبقه در این منطقه ممنوع و تخلف محسوب می‌شود موضوع این تخلف، به صدور حکم تخریب منجر شده است.
وی اظهار کرد: چندین جلسه تخصصی برای رفع مشکلات ساکنان این آپارتمان‌ها برگزار شده و تلاش می‌شود تا این افراد با هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در اماکن مناسب شهرستان اسکان داده شوند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha