دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه تاکنون برای کرونا ۹۰ میلیارد تومان هزینه کرده است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیماری کووید ۱۹ را هزینه بر دانست و با بیان اینکه این بیماری بار مالی زیادی را به سیستم بهداشت و درمان تحمیل کرده است، گفت: تاکنون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیش از ۹۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرده است.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز سه شنبه در نشست با ائمه جمعه استان کرمانشاه در دفتر امام جمعه کرمانشاه افزود: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای مواجهه با این بحران فشار بسیار سنگین مالی و نیروی انسانی را تحمل می کند به گونه ای که باوجود جان فشانی همکاران، کارانه پزشکان بیش از یک سال و پرستاران حدود ۹ ماه است که معوق مانده است.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت و همراهی مجموعه مسوُولان استان به خصوص ائمه جمعه، این حمایت را ستودنی و قابل تقدیر دانست.

وی اظهار داشت: برگزاری نماز جمعه حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز در مناطق جنگ زده تعطیل نشد اما به دلیل رعایت جان مردم و اجرای پروتکل های بهدشتی مدتی است که متوقف مانده است.

وی گفت: تمام استان در مواجهه با کووید ۱۹ یاور دانشگاه بوده که در این میان نقش ائمه جمعه تمامی شهرستان های استان ستودنی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: ما بیش از هرچیز نگران وضعیت استان در فصل پاییز  هستیم که کووید ۱۹ و آنفلوآنزای فصلی با هم شیوع پیدا کنند.

در ادامه این نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شهرستان ها از فداکاری های دانشگاهیان در مبارزه با کووید ۱۹ قدردانی کردند.

آیت الله مصطفی علما و حجه الاسلام ضیغمیان مشترکا با اهدای لوح سپاسی به دکتر مرادی از تلاش ها و فعالیت های ریاست، معاونین ، مجموعه پزشکان، پرستاران و کادر درمان استان در کنترل بیماری کرونا تقدیر کردند.

در متن این تقدیر نامه آمده است: حافظه مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی فداکاری های مسوولین و دست اندرکاران امر بهداشت و درمان را فراموش نخواهند کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.
دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

او گفت: استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.