انصارالله یمن: توان بیشتری برای تولید پهپاد و موشک‌ خواهیم داشت

تهران - ایرنا - "محمد البخیتی" عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن عصر سه‌شنبه گفت: ما توان بیشتری برای تولید سلاح‌هایی نظیر پهپاد و موشک‌های بالستیک خواهیم داشت و تا زمانی که تسلیحات در یمن ساخته می‌شود نگران کمبود آن نخواهیم بود.

 البخیتی که با شبکه المیادین گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به این که " آمریکا بدنبال تقویت توانمندی گروه‌های تروریستی برای مقابله با محور مقاومت است" تصریح کرد: القاعده ساخته و پرداخته آمریکاست و واشنگتن از این گروه و دیگر گروه‌های تروریستی برای مقابله با جنبش‌های مقاومت استفاده کرده است.

وی سخنان امروز ژنرال "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن را پیامی به همه کشورهای متجاوز خواند و گفت: این سعودی‌ها بودند که جنگ را شروع و ما را تهدید کردند و ما در مقام دفاع به این حملات پاسخ دادیم.

سریع در نشست خبری امروز هشدار داد که افراد غیر نظامی، افراد خارجی مقیم در عربستان از مقرها و پایگاه‌های نظامی و کاخ مقام‌های ارشد عربستان فاصله بگیرند، چرا که این اماکن بخشی از اهداف ارتش یمن خواهند بود.

سخنان البخیتی و سریع چند روز پس از آن انجام می‌شود که پهپادهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز جمعه بار دیگر حمله به مواضع نظامی سعودی را هدف قرار دادند.

پیش از آن نیز "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داد و گفت: به عملیات انتقام جویانه در پاسخ به تشدید حملات هوایی ائتلاف دست خواهیم زد و ریاض پاسخ فوری ما را خواهد دید.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به قسمتی از افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد)  پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha