۱۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83847795
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به رسته نساجی و پوشاک استان یزد

یزد- ایرنا- مسوولان طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در استان یزد ۱۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال جاری به رسته نساجی و پوشاک استان اختصاص می‌دهند تا هدف، برنامه‌ریزی و اولویت طرح تکاپو در استان یزد در رسته نساجی دنبال شود.

به گزارش سه‌شنبه روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد این تصمیم در نشست یاد شده از سوی اعضا اتخاذ شد.

محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با بیان اینکه یزد دومین استان معدنی و چهارمین استان صنعتی کشور است خاطرنشان کرد: یزد در بخش نساجی جزو استان های برتر و نخست کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه سال های متمادی است که استان یزد رتبه نخست کنکور سراسری را از آن خود کرده است گفت: امروز با خیل زیادی از فارغ التحصیلان و بانوان بیکار روبرو هستیم و امار بیکاری استان بیشتر به این قشر اختصاص یافته است.
ریاحی با اشاره به اینکه یزد جزو سومین استان مهاجرپذیر کشور است گفت: به دلیل شرایط تحریم و عدم بروز رسانی ناوگان صنعتی، بخش صنعت در استان نیازمند کارگران یدی است که در این بخش به علت کمبود نیرو شاهد مهاجرت از استان های دیگر به یزد جهت اشتغال هستیم.
وی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی و خرد جمعی طرح ملی تکاپو می تواند برای فارغ التحصیلان بیکار و بانوان ایجاد اشتغال کند افزود: یزد در صنعت نساجی پیشرو است ولی نیازمند آن است که زنجیره این بخش در استان تکمیل شود.

به گفته وی ارزش افزوده صنعت نساجی در تولید پوشاک است ولی در استان در بخش هایی مانند ملزومات نساجی، رنگ آمیزی پارچه، دوخت زیبا، بسته بندی، تولید پوشاک کودک و عرضه محصولات دچار ضعف هستیم و این عوامل با وجود اینکه پارچه باکیفیت در استان تولید می شود باعث شده استان در تولید پوشاک رتبه شایسته ای در کشور نداشته باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کسب و کارهایی باید در استان رونق پیدا کنند که قدرت جابه جایی را داشته و در حوزه تولید پایدار باشند.
وی با بیان اینکه وجود ویروس کرونا باعث شده گردشگری در اولویت های سال جاری استان نباشد بیان کرد: با توجه به اینکه پایه و اساس پوشاک که همان نساجی است در استان وجود دارد، اولویت طرح ملی تکاپو در این زمینه خلاص شود.
 

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha