ساخت بیمارستان در خوزستان با همیاری دفتر آیت الله سیستانی

اهواز - ایرنا - روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد که از سوی دفتر آیت الله سید علی سیستانی، ساخت یک بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی مرکزی برای این دانشگاه در شهرستان باوی از توابع استان خوزستان تعهد شده است.

به گزارش سه شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، نشست نمایندگان دفتر آیت الله سید علی سیستانی از مراجع تقلید و نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه برای جانمایی و احداث بیمارستان امروز در شهرستان باوی برگزار شد.

در این نشست دکتر ابول نژادیان ضمن خیر مقدم به هیات اعزامی دفتر آیت الله سیستانی، از این اقدام خداپسندانه برای خدمت به منطقه نیازمند تقدیر کرد و با توجه به کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان، خواستار تلاش‌های هرچه بیشتر خیرین عرصه سلامت در این زمینه شد.

شایان ذکر است این بیمارستان جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفری شهرستان باوی و شهرهای اطراف را پوشش خواهد داد.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز حدود ۷۵ درصد تخت‌های عادی بیمارستان‌های استان اشغال است و با وجود اینکه ۱۵۰ تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستانی استان خوزستان اضافه شده است اما به دلیل افزایش بیماران هنوز تخت خالی نداریم.

فرهاد ابول نژادیان افزود: حدود ۵۰ روز است که خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد.

در حال حاضر بیمارستان‌های رازی، شهید نیاکی، فاطمه الزهرا و امیرالمونین اهواز و سینا در شهرستان کارون آماده پذیرش بیماران کرونایی هستند.

با توجه به آخرین بررسی‌های صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در استان، شهرهای دزفول، آبادان، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون، امیدیه، اندیمشک، ماهشهر، مسجدسلیمان، هندیجان و گتوند در وضعیت قرمز، شهرهای اهواز، بهبهان، حمیدیه و خرمشهر در وضعیت نارنجی و شهرهای آغاجاری، اندیکا، ایذه، باغملک، باوی، دشت آزادگان، رامشیر، شادگان، لالی، هفتکل و هویزه در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha