استاندار: برای حل مسائل مازندران از ظرفیت نخبگان استفاده شود

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : باید از ظرفیت و توانمندی نخبگان برای رفع و حل مشکلات و مسائل استان استفاده شود .

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست با رییس جدید بنیاد نخبگان استان افزود : در این مسیر  ارتباط دوسویه بین دانشگاه های استان و بنیاد می تواند تاثیرات خود را داشته باشد .

وی خواستار مطالبه گری بنیاد نخبگان در مورد مسائل استان شد و ادامه داد : بازنگری فعالیت های اتاق فکر جهت انجام بهتر و مطلوب تر کارها، ضروریست. 

استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های صندوق نوآوری ، گفت : این صندوق ظرفیت بسیار خوبی در کشور محسوب می شود که می توان برای توسعه استان از آن بهره برد.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجه ای طرح از سازمان ها و دانشگاه ها در غالب طرح شهید احمدی روشن توسط بنیاد نخبگان استان دریافت شد، ادامه داد : از بین مجموع این طرح ها و برنامه ها، نهایتا ۱۹ طرح در زمینه های مختلف انتخاب و به بنیاد ملی نخبگان ارسال گردید. 

استاندار مازندران گفت : این طرح ها در حیطه کاری دانشگاه های مازندران، علوم پزشکی، صنعتی نوشیروانی، علوم کشاورزی، انیستیتو پاستور آمل، سازمان جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، استانداری و شرکت گاز استان می باشد. 

رییس بنیاد نخبگان مازندران نیز در این نشست به برنامه های بنیاد برای تبدیل دانش نخبگان به سرمایه در استان اشاره داشت و گفت: شناسایی شاخص های استان پیشرفته به منظور ارتقا وضعیت مازندران و شناسایی فعال نخبگان و حمایت و هدایت آنان از جمله این برنامه ها است.

محمد آزاد بخت در خصوص طرح شهید احمدی روشن بیان کرد: این طرح در مورد هسته های مسئله محور تشکیل می شود به گونه ای که یک استاد خبره به همراه ۱۵ دانشجوی نخبه و استعداد درخشان در ارتباط با مسائل مختلف استان بعد از تایید شورای راهبری بنیاد ملی نخبگان شروع به کار می کنند و حداکثر بایست تا ۹ ماه خروجی بررسی حل مسئله مشخص شود.

بنیاد نخبگان سازمانی است که به شناسایی ، جذب و حمایت مادی از نخبگان می پردازد که در استان ها نیز فعال هستند . 

هفته گذشته در آیین تودیع رییس سابق بنیاد نخبگان مازندران به انجام چندین طرح در بنیاد نخبگان استان طی چهار سال اخیر اشاره شد که طرح ملی شهاب که در همه مدارس مناطق استان برای شناسایی ،هدایت و استعدادهای برتر در حال اجرا است .  سالانه نخبگی ۶۰۰ دانش آموز و ۴۰۰ دانشجو در مناطق مختلف مازندران مورد بررسی قرار می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =