کارشناس عراقی: ترور الهاشمی با پوشش تبلیغاتی سازمان‌یافته همراه بود

بغداد - ایرنا - کارشناس مسائل راهبردی عراق و نزدیک به «الحشد الشعبی» و گروه‌های «مقاومت اسلامی»، درباره ترور «هشام الهاشمی» کارشناس برجسته امنیتی این کشور گفت: کاملا واضح است که یک پوشش تبلیغات سازمان‌یافته برای پس از این ترور در عراق آماده شده بود.

«محمود الهاشمی» روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود که ترور جایی در فرهنگ گروه‌های مقاومت اسلامی ندارد و در کارنامه آنها چنین رویکردی وجود نداشته است، اما به نظر می‌رسد پوشش تبلیغاتی گسترده‌ای بعد از ترور الهاشمی فراهم شده بود تا اتهام ترور را به محور مقاومت الصاق کنند.

داعش مسئولیت ترور الهاشمی را برعهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های مقاومت اسلامی که برای دفاع از عراق در برابر گروه تروریستی «داعش» جان خود را ارزانی کردند، امکان ندارد، به این شیوه‌های پلید ترور و حذف فیزیکی مخالفان، روی آورند، تاکید کرد که آمریکا و گروه‌های تروریستی بیشترین طرف‌های متهم به ترور الهاشمی هستند.

این کارشناس عراقی اضافه کرد که ترور الهاشمی یک حادثه سیاسی است، بیش از اینکه امنیتی باشد و به نظر می‌رسد، طرفی که مرتکب این ترور شده، به دنبال برهم زدن اوضاع و ایجاد هرج و مرج در عراق بوده است.

الهاشمی ادامه داد که آمریکا بیش از هر طرف دیگری از این رویکرد حمایت می‌کند و تمامی رفتارهای واشنگتن در طول ماه‌های اخیر برای ایجاد شرایط بی‌ثباتی در عراق بوده است.

وی ادامه داد که به محض وقوع حادثه، یک موج تبلیغاتی گسترده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های محور آمریکایی برای متهم کردن جریان مقاومت به دست‌داشتن در حادثه ترور، آغاز شد و نشان می‌داد که از قبل، پوشش تبلیغاتی برای آن فراهم شده بود.

این تحلیلگر عراقی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده در مورد پذیرش مسوولیت ترور توسط گروه تروریستی داعش گفت که گروه‌های تروریستی به ویژه داعش که مرحوم الهاشمی اطلاعات زیادی درباره آنها داشت، متهم دوم این حادثه هستند.

به گفته وی، مرحوم الهاشمی در سال‌های اولیه سقوط رژیم صدام برای مدت نسبتا زیادی با این گروه‌های تروریستی در زندان هم‌بند بود و در زندان «بوکا» (بصره) با رهبران تروریست‌ها آشنا شد و اطلاعات زیادی درباره آنها تهیه کرده بود که در قالب کتابی منتشر کرد و بیش از ۵۰۰ مقاله درباره تروریسم در عراق نوشته و چاپ کرده است.

الهاشمی ادامه داد که مرحوم هشام الهاشمی در ماه‌های اخیر که فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق بیشتر شده، رفت و آمدهای زیادی به شبکه‌های تلویزیونی محور مقاومت داشت و مرتب در این شبکه‌ها ظاهر می‌شد و این امر باعث شد تا تروریست‌ها تصور کنند که او به گروه‌های مقاومت اسلامی متصل شده و درباره تروریسم به آنها اطلاعات مهمی می‌دهد.

وی بر ضرورت هوشیاری همه در برابر طرح‌های دشمنان عراق هشدار داد و گفت که نباید این حادثه، بهانه‌ای برای ایجاد هرج و مرج داخلی و اتهام‌زنی به خودی شود.

هشام الهاشمی کارشناس برجسته امنیتی عراق دیشب (دوشنبه شب) در مقابل منزلش به دست افراد ناشناس به قتل رسید.

مقامات بلندپایه و تعدادی از رهبران سیاسی عراق و الحشد الشعبی در بیانیه‌هایی این حادثه را محکوم کرده و خواهان شناسایی و بازداشت عوامل ترور وی شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha