استفاده از ماسک در ادارات شهرستان جوانرود الزامی است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار جوانرود گفت: در راستای مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، الزام استفاده کارمندان و ارباب رجوع، بانک‌ها، دفاتر پیشخوان و سایر اماکن عمومی از ماسک بود و این مهم از ۱۵ تیرماه در این شهرستان الزامی و لازم‌الاجرا است.

رستگار یوسفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا از تشکیل تیم های نظارتی متشکل از معاونان فرماندار، بخشداران، شبکه بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی و اصناف خبر داد و افزود: این تیم نظارتی از ۱۵ تیرماه به صورت سرزده از ادارات و اماکن عمومی بازدید و اقدامات ادارات را مورد ارزیابی قرار می دهد.

وی اظهارداشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا با همدلی و انسجام دستگاه های اجرایی و ادارات و همچنین مردم فهیم شهرستان جوانرود اقدامات شایانی به منظور مقابله با ویروس کرونا صورت گرفت که امیدوارم ادامه داشته باشد تا شاهد قطع زنجیره ویروس کرونا باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان جوانرود نیز گفت: امروز که به صورت سرزده از ادارات سطح شهرستان بازدید داشتیم خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد کارکنان ادارات و ارباب رجوع رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک را مدنظر قرار داده بودند.

دکتر مولود حسینی، با توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: براساس دستورالعمل های ستاد کرونا  ارایه خدمات به ارباب رجوع منوط به استفاده از ماسک است.

شهرستان جوانرود  با بیش از ۷۵ درصد جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است. 

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

او گفت: استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.  شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.َ