کتابخانه اشراق دلیجان با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بهسازی شد

خمین - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: کتابخانه عمومی اشراق در دلیجان با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بهسازی و زیباسازی شد.

مهدی ثامنی روز سه‌شنبه در آیین بازگشایی کتابخانه اشراق در دلیجان افزود: از مجموع کل اعتبارات هزینه شده برای بهسازی این کتابخانه،  ۴۰۰ میلیون ریال توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ۶۰۰ میلیون ریال کمک خیران و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شهرستانی تامین شده است.
وی بیان کرد: طرح بهسازی و زیباسازی کتابخانه اشراق در دلیجان  از آذر پارسال آغاز و در اسفند آماده بهره برداری شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این بهره برداری به تعویق افتاد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اظهار داشت: کفسازی و نصب سرامیک، رنگ آمیزی، اصلاح روشنایی، نصب پنجره‌های ۲ جداره، شاداب سازی بخش‌های مختلف کتابخانه و ایجاد فضای اداری مستقل از اقداماتی است که در طرح بهسازی و زیباسازی این کتابخانه اجرایی شد.
ثامنی گفت: بهسازی کتابخانه‌های عمومی سبب رشد کتابخوانی و عضویت مردم اهل مطالعه در کتابخانه‌ها می‌شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این آیین با اشاره به سرانه مطالعه در کشور گفت: کیفیت فضای فیزیکی و خدمات کتابخانه‌های عمومی یکی از دلایل کاهش سرانه مطالعه است.
سید احمد سجادی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این راستا  شاداب سازی کتابخانه‌ها را در دستور کار خود قرار داده و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی اظهار داشت: باید از ظرفیت خیران در حوزه کتاب استفاده شود چراکه  افزایش سرانه مطالعه یکی از شاخص‌های رشد و توسعه فرهنگی است.
کتابخانه اشراق در دلیجان در سال ۱۳۶۴ تاسیس شد و دارای ۸۷۰ متر مربع زیربنا و ۳۲ هزار نسخه کتاب است.
چهار کتابخانه عمومی و یک کتابخانه مستقل در دلیجان فعال است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha