مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد: سند راهبردی رسانه‌های استان تدوین شود

یزد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: برای ارتقای جایگاه و تحقق اهداف رسانه‌های گروهی استان باید هرچه زودتر سند توسعه راهبردی تعریف و اجرا شود.

مجید جوادیان‌زاده روز سه‌شنبه در آیین معارفه اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان با بیان اینکه برای موفقیت در این عرصه به نقشه راه نیاز است ، افزود: باید مسیر فعالیت  رسانه‌ها در قالب برنامه مدون به صورت سند رسمی ترسیم شود.

وی ادامه داد:  تدوین این سند مهم و راهبردی که از اهمیت و ضرورت بالایی در جامعه مطبوعاتی و رسانه‌های گروهی استان برخوردار است به خوبی احساس می‌شود باید فعالان این عرصه در این مورد همکاری کنند.

این مسوول فرهنگی استان اظهار کرد: انجام کارهای پراکنده در خصوص رسانه‌ها صورت می‌گیرد به ارتقا و موفقیت مطبوعات کمک نمی کندبلکه باید فکری اساسی برای تدوین سند داشته باشیم.

جوادیان‌زاده به اهداف و برنامه‌های مشخص شده در اساسنامه خانه مطبوعات و رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: باید اعضای جدید برای بررسی و اجرای مفاد آن بیش از گذشته تلاش مضاعف داشته باشند.

وی گفت: اگر مفاد اساسنامه توسط اعضای هیات مدیره با همکاری سایر همکاران رسانه‌ای اجرا شود در حل بسیاری از مطالبات و تامین نیازها بسیار نقش‌آفرین است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات نماینده واقعی رسانه‌های گروهی است و طبق مقررات کارکردهای زیادی دارد که باید با همکاری فعالان این عرصه انجام شود.

جوادیان‌زاده اظهار کرد: رسانه‌های استان یزد برای رسیدن به جایگاه واقعی خود از لحاظ کمی و کیفی تا استانداردهای کشوری فاصله دارد و باید برای ارتقای آن، آموزش و ساماندهی خبرنگاران در اولویت امور قرار گیرد.

به گفته وی توجه به جذب اعتبار پایدار، حضور فعال در صحنه‌های مختلف، آموزش و تربیت خبرنگاران، پیگیری مطالبات رسانه‌ها و همچنین توجه به پیشکسوتان لازم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم  و تاثیرگذار خانه مطبوعات استان این است که با جدیت در اجرای گفتمان آزادی و رعایت اخلاق در کار رسانه ها  بیش از گذشته تلاش کند.

جوادیان‌زاده یادآور شد: اگر این ۲ موضوع مهم توسط این تشکل صنفی در استان تبیین و فرهنگ‌سازی شود و برای اجرای آن نظارت کافی هم صورت گیرد شاهد تحول و شکوفایی در این عرصه خواهیم بود.

خانه مطبوعات به سند چشم‌انداز نیاز دارد  

همچنین معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی یزد گفت: تاکنون با همدلی توسط اعضای این تشکل تلاش‌های خوبی به خصوص در حوزه آموزش صورت گرفته است .

  سید خلف حوتی‌نژاد افزود: برای موفقیت خانه مطبوعات به سند چشم‌انداز نیاز داریم  و برای انجام آن باید به طور جدی پیگیر امور بود و اقدام لازم هم در این مورد به عمل آید.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه و جشنواره مطبوعات و همچنین نشست‌ها و جلسه‌های مختلف با حضور اصحاب رسانه و مسوولان جزو اقدام‌های خوبی است که باید تداوم یابد.

این مسوول اظهار کرد: تقویت خبرگزاری‌ها به خاطر شرایط خاص کرونایی موجود از جمله مواردی است که باید برای توسعه آن در استان اقدام شود.

حوتی‌نژاد گفت: توجه به آموزش، شهرستان‌ها، پیشکسوتان، برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و همچنین پیگیری مطالبات اعضا باید مدنظر باشد .

آموزش محور فعالیت است

همچنین مدیر خانه مطبوعات یزد گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، تقویت کمیته پیشکسوتان، راه‌اندازی نمایندگی این خانه در شهرستان‌ها و تعامل با فعالان رسانه‌ای پیگیری می‌شود.

فرزاد فیضی افزود: برگزاری نشست‌های خبری به خاطر کرونا از طریق فضای مجازی، پیگیری برای جذب درآمد پایدار، حضور در شهرستان‌ها و برگزاری جلسه هم‌اندیشی با مسوولان امر از دیگر اهداف خانه است.

وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه و جشنواره مطبوعات، پیگیری مسائل و مشکلات اعضا و تمامی فعالان رسانه‌‍ای و همچنین پیگیری ایجاد فرهنگسرای رسانه جزو دیگر اهداف است.

 در پایان این مراسم با لوح سپاس از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات یزد قدردانی شد.                      

ششمین دوره انتخابات خانه مطبوعات و رسانه های یزد در ۲۷ خردادماه امسال همزمان با برخی استان‌ها برگزار شد که در بخش مدیران مسوول، سهیل شریعت‌مداری با ۶۲ رای و کاظم سبحان‌زاده با ۵۱ رای به عنوان اعضای اصلی و سعیده‌سادات درخش با ۳۵ رای به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

همچنین در بخش خبرنگاران نیز، فرزاد فیضی با ۶۵ رای، امین سامعی با ۵۴ رای و صالح مستوفیان  با ۵۲ رای به عنوان اعضای اصلی و مسعود میرجلیلی  با ۴۳ رای و مهتاب دره شیری با هشت  رای به عنوان اعضای علی البدل معرفی شدند.

همچنین در بخش سرپرستی روزنامه‌های سراسری هم کاظم صادقپور به عنوان عضو با ۴۴ رای انتخاب شد و محمد میررحیمی بیداخوید با ۲۲ رای به عنوان عضو علی البدل معرفی شد.

در بخش سرپرستی خبرگزاری‌ها، فرشاد براتی  با ۶۷ رای به عنوان عضو اصلی و زهرا عابدی با ۱۵ رای به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند و سمیه گلابگیریان با ۵۸ رای و امیر رضازاده با ۵۳ رای به عنوان بازرسان  اصلی و امیرعباس حیران  با ۲۸ رای به عنوان بازرس علی البدل معرفی شد.

خانه مطبوعات یزد ۱۳۹ نفر عضو دارد و هیات مدیره بر اساس قانون سه سال فعالیت می‌کند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha