تحولات عظیمی در زندان‌های استانی روی داده است

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: خوشبختانه تحولات عظیمی در زندان‌های استان به ویژه ندامتگاه زنان روی داده که نتیجه آن تفقد ریاست قوه قضاییه و نیز ارتقای خدمات و حفظ حقوق شهروندی این قشر آسیب پذیر بوده است.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل زندانها و اقدمات تامینی و تربیتی استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت که به منظور بررسی فعالیت یک ساله فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی ندامتگاه زنان برگزار شد، افزود: رسالت اصلاح و تربیت از طریق فعالیت های فرهنگی نوآورانه محقق می شود و طی سال جاری برنامه ریزی مدونی اجرا می گردد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه ریاست عالی قوه قضاییه طی بازدید از ندامتگاه زنان در بهمن ماه سال گذشته، روند تحولات عظیمی را که در این ندامتگاه اتفاق افتاده بود، مثبت ارزیابی نموده، با جمله ندامتگاه شهرری، جزء ندامتگاه های خوب کشور است، تمام مجموعه را مورد تفقد خویش قرار دادند.

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: نگاه قضات همواره بر مساعدت به زنان متهم یا محکوم استوار است، زیرا اغلب آنان شرایط اجتماعی و خانوادگی مناسب نداشته، تحت تأثیر فرد دیگر مرتکب جرم شده اند و بیش از متهمین مرد، نیازمند کمک هستند.

حیات الغیب با تأکید بر لزوم ارائه خدمات بیشتر به مادران گفت: خوشبختانه تحولات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و آموزشی عظیمی در زندان های استان به ویژه ندامتگاه زنان روی داده که نتیجه آن ارتقای خدمات و حفظ حقوق شهروندی این قشر آسیب پذیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین فعالیت در عرصه نوسازی و زیباسازی زندان های استان در این ندامتگاه طی یک سال اخیر اتفاق افتاده است و با تلاش کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت، مدیر و کارکنان زندان زنان، تا حد ممکن مشکلات این مرکز در تمام بخش ها حل شده، روند خدمات به صورت مستمر ادامه دارد.

حیات الغیب همچنین گفت: با نوسازی و تجهیز تمام اماکن و گسترش خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، رفاهی، مددکاری و دیگر نیازهای زندانیان زن، تلاش گردیده تا آسیب های فضای محدود زندان به حداقل ممکن برسد.

بنا به این گزارش در این جلسه که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و علی رستمی معاون اداری مالی و اعضای کارگروه حضور داشتند، نتایج بازدید تخصصی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته، مقرر شد دستورات مدیر کل و مصوبات کارگروه در خصوص مشکلات حداقلی که هنوز وجود دارد، طی مدت مقرر اجرا و نتیجه آن اعلام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =