۱۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83847593
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح برنامه تحول دادگستری تهران رونمایی شد

تهران - ایرنا - طرح مکتوب برنامه و تحول دادگستری کل استان تهران با حضور محمد جواد حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان تهران، حشمتی مهذب در این مراسم گفت: اهمیت برنامه‌ریزی در ایجاد تحول قضایی زمینه ساز تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز گام دوم انقلاب و دوره جدید موسوم به تحول در دادگستری تهران می باشد و دستیابی به اهداف آن موجب افزایش اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضایی خواهد شد.
وی بر لزوم نگرش تحولی در اجرای برنامه‌ها، نظارت و پایش اجرای برنامه‌های عملیاتی خصوصاً در کاهش اطاله دادرسی، کاهش پرونده‌های معوق، اتقان آراء، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و افزایش رضایتمندی مراجعان تأکید کرد و افزود: برای نخستین بار در استان تهران برنامه‌های عملیاتی تمام حوزه‌های قضایی توسط رؤسای دادگستری و دادستان‌های محترم با هدف‌گذاری دقیق مبتنی بر سیاست‌ها و برنامه‌های دستگاه قضایی تدوین و پس از ارزیابی کارشناسی ابلاغ گردیده که قطعاً اجرای این برنامه‌ها و دستیابی به این اهداف موجب ارتقای قابل ‌توجه دستگاه قضایی استان تهران خواهد شد.
حسن بابایی معاون برنامه‌ریزی و فناوری دادگستری استان تهران نیز هدف اصلی از تدوین این طرح را که در راستای رسالت و مأموریت سازمانی تهیه شده را تحقق اهداف و راهبردهای طرح تحولی ابلاغ شده توسط قوه قضائیه بیان نمود.

طرح تحول، در بردارنده مهمترین محاسبات، تحلیل و برنامه های معرفی شده در جهت توسعه نهضت خدمت رسانی با رویکرد عدالت محوری، مبارزه با فساد و تکریم مراجعین با توجه به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تأکیدات ریاست قوه قضائیه است.
برنامه تحول در سه فصل عملکرد و تحلیل آماری واحدهای قضایی، برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۹ و برنامه تحـول دادگستری تهران راهکارهای دستیابی به اهداف تحولی در دستگاه قضایی مشخص، و به صورت برنامه محور به تبیین این مسیر پرداخته شده است./

موفقیت دادگستری تهران در کاهش آمار موجودی پرونده ها
به گزارش روابط عمومی و رسانه دادگستری استان تهران، حسن بابایی طی گزارشی در نشست شورای معاونین دادگستری تهران گفت: با تلاش همه کارکنان در محاکم تجدید نظر تهران در پایان سال ۹۸ رسیدگی به پرونده های قضایی ۱۰ درصد افزایش داشته است.
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری تهران افزود: عملکرد محاکم تهران با افزایش نرخ رسیدگی از ۹۲ % به ۱۰۲% رسیده و در نتیجه عملکرد مثبتی  معادل ۳۱۵۴ فقره پرونده داشته اند.
وی خاطر نشان کرد: در رسیدگی های سال گذشته ۴۳۴۷ فقره از تعداد ۹۷۳۳۱ پرونده ی مسن در دادگستری استانم تهران  کاسته شده است.
حسن بابایی متذکر شد: در راستای کاهش جمعیت زندان، تعداد ۱۲۰۰ پرونده زندانی دار در دادسرا تجمیع و از این تعداد معادل ۶۰۰ نفر نیز مشمول آزادی مشروط شدند و افزون بر این تشکیل شورای مصلحین برای جلب رضایت از محکومین به قصاص و فعال سازی بیش از پیش کمیسیون عفو در داسرا از دیگر اقدامات صورت گرفته می باشد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =