امکان استفاده بازنشستگان کشوری از ۲۷۰ مرکز ورزشی فراهم شد

تهران - ایرنا - امکان استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی کارگران در کشور با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم شد.

به گزارش روز سه شنبه صندوق بازنشستگی کشوری، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم نامه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیت های مجموعه های ورزشی تفریحی کارگران کشور برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مسئله حقوق و معیشت بازنشستگان گفت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاری های بین دستگاهی است.

صادقی فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذینفعان این وزارتخانه را عهده دار است، گفت: بخش اعظم مخاطبان طرح های فعلی را کارگران تشکیل می دهند که باید تلاش کنیم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان از جمله بازنشستگان نیز قابل استفاده شود.

وی ۲۷۰ مجموعه ورزشی و 6 مجموعه اقامتی فرهنگی در سراسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری هم می توانند از این مجموعه ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری عنوان و بیان کرد: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه های علمی و مکان های مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می توان آن را پیگیری کرد.

صادقی همچنین پیشنهاد داد: می توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه های ورزشی و رقابت های این حوزه به شکل نظام مند و با نشاط بیشتر برگزار شود.

توجه به سلامت و ورزش بازنشستگان یک اولویت مهم است
اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده حداکثری از ظرفیت های درون مجموعه این وزارتخانه گفت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره گیری از امکانات و خدمات مجموعه های وابسته به وزارتخانه و صندوق و همچنین سایر سازمان ها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است، در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، سلامت و ورزش نیز برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.

وی ورزش کردن و بهره مندی از فضاهای مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم خواند و افزود: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت است و ما هم بر خود واجب می دانیم تا به این حوزه نیز توجه بیشتری کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذینفعان بسیار متنوع است و می توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده تری برای اعضای تحت پوشش ارائه داد.

وی تاکید کرد: نمی توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یک باره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =