آیین‌نامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها متناسب با شرایط روز بازکاوی شود

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به شرایط جدید زندگی به واسطه شیوع بیماری کرونا، گفت: آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با فعالیت‌های فرهنگی باید متناسب با شرایط جدید مورد بازکاوی و بازنگری قرار گیرند.

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، غلامرضا غفاری در چهارمین نشست شورای سیاست گذاری معاونان فرهنگی مناطق ۱۰ گانه کشور که هم اکنون در دانشگاه الزهراء(س) در حال برگزاری است، با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید مانند قبل نیستند و با توجه به شرایط باید سناریوهای متناسب داشته باشند.
وی با بیان اینکه حضور دانشجویان در دانشگاه موجب رونق فعالیت دانشگاهی می شود، افزود: هر چند همه دست اندرکاران دانشگاهی دلتنگ حضور دانشجویان هستند، ولی بازگشت دانشجویان مسائل خاص خود را دارد.
غفاری ادامه داد: اتصال دانشجویان به دانشگاه باید دارای سناریوهایی منطبق بر واقعیت زندگی جدید باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره واقعیت زندگی جدید اظهار داشت: یکی از مواردی که باید متناسب با این شرایط مورد بازکاوی و بازنگری قرار گیرد، آیین نامه ها و دستورالعمل های فرهنگی و اجتماعی است.
وی تأکید کرد: با شرایطی که این بیماری به وجود آورده است، زندگی تعطیل نمی شود، بلکه تغییر می کند و دست اندرکاران فرهنگی زمینه انطباق پذیری را فراهم کنند، همچنان که در ماه اخیر اقدامات خلاقانه و مؤثری در این زمینه صورت گرفته است.
معاون وزیر علوم با اشاره به پویایی عرصه فرهنگی و اجتماعی افزود: زنده بودن و پویایی عرصه فرهنگ، واجد مختصات و ویژگی هایی است که باید در فضای نوین ارتباطی که امروز عرصه فعالیت های فرهنگی است، باز طراحی شود.
وی با بیان ویژگی های عرصه جدید فعالیت های فرهنگی اظهار داشت: امروز مخاطب فعالیت های فرهنگی، فقط دانشجویان نیستند و بسیاری از خانواده ها هم مخاطب برنامه های فرهنگی هستند که این امر فرصت تلقی می شود.
غفاری تاکید کرد: شرایط جامعه به واسطه شیوع این بیماری، مشکلات اقتصادی و کاستی های اجتماعی همچنین انطباق پذیری با وضعیت جدید می تواند موجب آسیب پذیری دانشجویان شود و این امر باید مورد مداقه بیشتر دست اندرکاران فرهنگی دانشگاه ها قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش