انجمن سینمای جوانان استان سمنان ممتاز کشوری شد

سمنان- ایرنا- رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان گفت: این دفتر از سوی معاونت فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان ممتاز کشوری معرفی شد.

سعید خجسته فر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ممتاز شناخته شدن دفتر انجمن سینمای جوانان استان سمنان در نامه ای از سوی سعید پوراسماعیلی معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران اعلام شد.

وی بیان کرد: انجمن سینمای جوانان استان سمنان به دلیل توسعه عملکرد و فعالیت های مختلف آموزشی، تولیدات و نیز توسعه فضای فیزیکی به عنوان یکی از دفاتر ممتاز انجمن سینمای جوانان کشور شناخته شد.

وی گفت: طبق این نامه که یازدهم تیر به دفتر سمنان ارسال شد، دفتر سینمای جوانان استان سمنان در درجه بندی جدید دفاتر سینمای جوانان کشور به عنوان دفتر ممتاز کشوری انتخاب شده است.

رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان یادآور شد: ممتاز شدن دفتر سمنان مزایای مختلفی از جمله حمایت های تجهیزاتی، حمایت های کیفی شامل بهره‌مندی از مربیان و هنرجویان مستعد، حمایت و پشتیبانی آموزشی و موارد مشابه به دنبال دارد.

خجسته فر، کسب این موفقیت را حاصل تلاش های گسترده در انجمن سینمای جوانان استان سمنان از نظر فعالیت های آموزشی، تولیدات سینمایی، برپایی نمایشگاهها و نیز هفته های فیلم و عکس دانست و گفت: انجمن سینمای جوانان استان به همراه دفتر دامغان از سال ۹۷ تاکنون موفق به تولید و ارائه ۹۵ عنوان فیلم کوتاه شده است.

وی یادآور شد: این فیلم های کوتاه شامل فیلم هنرجویی، فیلم اولی، نیمه حرفه ای و حرفه ای است.

وی، دفتر سینمای جوانان دامغان را از بزرگترین دفاتر شهرستانی سینمای جوانان کشور دانست و اظهار داشت: این دفتر در این مدت ۶۵ گواهینامه صادر کرده است که در کشور بی نظیر است.

رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان بیان کرد: در مجموع ۹۰ گواهینامه از سوی دفترهای سینمای جوانان استان سمنان صادر شده است.

خجسته فر، همکاری در برگزاری پنج جشنواره از جمله جشنواره فیلم مهر محرم، فیلم جوان برنا و برگزاری دو هفته فیلم و عکس را از سایر اقدامات انجمن سینمای جوانان استان سمنان برشمرد و اظهار داشت: برگزاری ۱۲ کارگاه تخصصی و چهار اردوی تخصصی عکس به همراه هشت نمایشگاه تخصصی عکس از جمله نمایشگاه عکس سکوت از حوادث سیل لرستان، و نمایشگاه رونق تولید، از فعالیت های این انجمن بوده است.

وی، شمار هنر آموختگان انجمن سینمای جوانان استان سمنان تاکنون را قریب ۲ هزار نفر بیان کرد و گفت: این انجمن هم اکنون ۵۵ هنرجو را تحت پوشش دارد.

رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان، توسعه فضای فیزیکی این انجمن را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: ایجاد سه گالری جدید نیز از جمله این فعالیت ها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha