برخوردهای قانونی برای جمع‌آوری جارچی‌ها در سرعین اعمال می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: برای جمع‌آوری جارچی‌ها از ورودی و سطح شهر گردشگری سرعین برخوردهای قانونی اعمال می‌شود.

 بهروز ندایی روز سه‌شنبه در جلسه بررسی روند ساماندهی جارچی‌ها در سرعین افزود: چنانچه جارچی‌ها نماینده اماکن اقامتی رسمی باشند، اخطارهای قانونی به این اماکن توسط میراث فرهنگی داده شده و در صورت بی‌توجهی به اخطارها نسبت به تعلیق فعالیت و یا پلمب مرکز اقامتی اقدام می‌شود.

معاون استاندار اردبیل اظهارداشت: چنانچه جارچی‌ها برای خانه‌های بدون مجوز ، جذب مسافر کنن  این اقدام آنان نیز عملی مجرمانه محسوب می‌شود و افرادی هم که خانه‌هایی برای اجاره دادن به مسافر دارند، باید به متولیان دولتی اعلام کنند تا در صورت اشباع هتل‌ها و مراکز اقامتی به صورت قانونی به مسافران اعلام شود.

ندایی اتخاذ روش‌های به‌روز اطلاع رسانی مراکز اقامتی به مسافران را در بدو ورود به شهر سرعین را متذکر شد و افزود: اقداماتی چون ارسال پیام به مسافران در ورودی شهر، اطلاع‌رسانی در کیوسک‌های راهنمای مسافر و نصب تابلوهای روان با مشخصات و قیمت اماکن اقامتی از جمله راهکارهایی است که تا حد زیادی از حضور جارچی‌ها خواهد کاست.

وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی به مسافران در خصوص استفاده از مراکز اقامتی مجوزدار در بدو ورود به شهر با نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی نیز از جمله اقداماتی است که در راستای حذف جارچی‌ها باید انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: در صورت ثابت شدن استفاده مراکز اقامتی از جارچی‌ها برخورد قانونی با آنها انجام می‌شود.

نادر فلاحی افزود: برای برخورد با جارچی‌ها باید تدابیر بلندمدت اندیشیده شده و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری شود. 

وی بیان کرد: در این خصوص فعال کردن کیوسک‌های اطلاع‌رسانی مسافر و ارسال پیامک به مسافران در بدو ورود به شهر برنامه‌ریزی شده و اجرا می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha