۱۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83847461
۱ نفر

برچسب‌ها

رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس

تهران– ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۸ هزار و ۸۰۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۷۴۷ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۲۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵۷ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۰۲ واحد کاهش به ۴۸۳ هزار و ۶۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۹۸ واحد افت به ۳۱۸ هزار و ۱۱۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۷ هزار و ۹۹۸ واحد و شاخص بازار دوم ۲۹ هزار و ۷۸۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۶۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و ۳۹ واحد، ایران خودرو (خودرو) با دو هزار و هفت واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۷۵۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۷۱۸ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۶۷۷ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۶۶۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۷۸ واحد، سرمایه گذاری توسعه ملی (وبانک) با ۴۹۷ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۴۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۳۹ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تپیکو) با ۲۳۶ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۲۱۴ واحد، فجر انرژی خلیج فارس (بفجر) با ۱۸۵ واحد و گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۸۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، ، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۳ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۵۲ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۶۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۸۴۹ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۸۴۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ بیمه پاسارگاد (بپاس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بانک دی (دی) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بیمه دی (ودی)، ویتانا (غویتا)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، قاسم ایران (قاسم) ، پخش البرز (پخش) و ‌بیمه کوثر (کوثر) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha