توسعه همه‌جانبه هرمز مرهون توجه ویژه مقام معظم رهبری است

بندرعباس- ایرنا- توجه ویژه مقام معظم رهبری به جزیره هرمز زمینه ساز توسعه همه جانبه این جزیره شده و صدور مجوزهای صیادی برای اهالی هرمز از برکات این نگاه ویژه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان روز سه شنبه در آیین اعطاء مجوزهای صیادی به مردم هرمز اظهارداشت: نگاه مقام معظم رهبری به هرمز هم برای مسوولان و هم مردم تکلیف آور است و باید قدردان این توجه ویژه بود.

ایرج حیدری افزود: در راستای توجه و تاکید رهبرانقلاب نسبت به توسعه جزیره هرمز استاندار استان پیگیری ویژه ای را برای تحقق خواسته دیرینه مردم جزیره هرمز در زمینه صدور مجوزهای صیادی برای ایجاد فضای کار و بهبود وضعیت معیشتی مردم جزیره  در دستور کار قرار داد که سرانجام به ثمر نشست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان ابرازداشت: باید از ظرفیت صدور مجوزهای صیادی برای توسعه همه جانبه هرمز و رونق کار و کسب در این جزیره نهایت بهره برده شود.

حیدری همچنین خواستار پیگیری ساخت قایق های صیادی برای عملیاتی شدن مجوزهای صید از سوی صیادان با جدیت شد و ابرازداشت:‌ مجوزهای صادر شده مختص افراد و قابل فروش و انتقال نیست.

استان هرمزگان با ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر ساحل دارای ۱۴ جزیره است وجزیره هرمز جزیره ‌ای بیضی ‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در هشت کیلومتری بندرعباس قرارگرفته است.

این جزیره سبقه فرهنگی بسیار غنی در طول تاریخ داشته و در طول قرن‌ها نماد مقاومت و سلطه ناپذیری ملت ایران بوده و خواهد بود.

هرمز پیش از این زیر نظر شهرستان قشم بود که با تصویب هیات وزیران بخش هرمز درپنجم اسفند ماه ۹۷ و ابلاغ آن در تاریخ هشتم اسفند ماه پارسال توسط معاون اول رییس جمهوری به شهرستان بندرعباس پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha