۱۰ هتل در کرمان گواهی استاندارد کیفیت دریافت می‌کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: ۱۰ هتل این استان در بازدید نماینده اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور و اعضا کمیسیون درجه بندی تاسیسات گردشگری واجد شرایط استاندارد سازی شناخته شدند که بزودی گواهینامه استانداردسازی به آنها تحویل داده می‌شود.

فریدون فعالی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: درجه‌بندی و ارائه گواهی استاندارد کیفیت هتل‌ها، بر اساس درخواست مدیران هتل‌ها مبنی بر درجه بندی هتل و پس از بازدید کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل استان کرمان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۲ هتل کرمان در چرخه استاندارد سازی قرار دارند تصریح کرد: هتل‌های این استان می‌توانند پس از ارائه درخواست و رعایت ضوابط استانداردسازی، گواهی استاندارد کیفیت و پروانه بهره برداری سه ساله دریافت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به ظرفیت بالای جذب گردشگر در این استان تاکید کرد: باید عرصه‌های قابل واگذاری برای ساخت هتل شناسایی و بعد از آن سرمایه‌گذار دعوت شود.

وی اظهار داشت: در روند اجرای طرح استانداردسازی واحدهای اقامتی و پذیرایی تمامی امکانات و تجهیزات کمی و کیفی خدمات با استانداردهای روز جهانی تطبیق داده شده و به روزرسانی می شود.

فعالی افزود: استان کرمان در حال حاضر دارای ۲۹ هتل و  هفت هتل آپارتمان است که به ارائه خدمات گردشگری در این استان مشغول هستند.

استان کرمان با هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha