راه‌اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال‌زایی

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال‌زایی خبر داد.

سجاد سالک روز ‌سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص راه‌اندازی تعاونی جوانان اظهار داشت: راه‌اندازی تعاونی جوانان در وزارت ورزش و جوانان برای برخی سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) که در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی فعالیت می‌کنند، طراحی و تدوین شده است.

وی افزود: در این رابطه یک تفاهمنامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضاء رسید که براساس آن جامعه ورزش و جوانان به دنبال اجراسازی طرح است.

سالک ادامه داد: براساس این طرح سمن‌ها از اعتبارات و تسهیلات ویژه قانونی استفاده  و ایده و طرح‌های نوین را از طریق این اعتبارات به کارآفرینی تبدیل می‌کنند.

به گفته مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش، هفته آینده نیز یک کارگاه آموزشی به منظور شرح این تعاونی‌ها، چگونگی اقدامات و مزایا و تسهیلات کارآفرینی (به صورت غیرحضوری) برای تشکل‌های جوانان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، موضوعات این تفاهمنامه که برای نخستین بار در کشور مبتنی بر حوزه تعاونی جوانان طراحی و تدوین شده است، از طریق کمک‌های فنی و اعتباری وزارت ورزش و جوانان و سه بانک و موسسه اعتباری فعال می‌شود.

این طرح همچنین به جهت ترویج موضوع تعاونی جوانان و یک ساختار تعاونی، نزدیکترین ساختار اقتصادی به سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) جهت انجام فعالیت‌های اقتصادی است.

براساس این تفاهمنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برخی از تعاونی‌ها که حداقل ۶۰ درصد از اعضاء آن در سن ۱۸ تا ۳۵ سال باشند، امتیازات ویژه قانونی درنظر می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =