مدارس نمونه دولتی در روانسر راه‌اندازی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش روانسر، از راه‌اندازی مدارس نمونه دولتی دخترانه و پسرانه در این شهرستان برای نخستین بار از مهرماه سال‌جاری خبر داد.

کامران حسین زاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید فرماندار روانسر از اداره آموزش و پرورش روانسر افزود: مدارس نمونه دولتی این شهرستان در واحدهای آموزشی دخترانه ام المومنین و پسرانه شهدای روانسر دایر می شود.

وی ادامه داد: مدارس نمونه دولتی روانسر در مقطع متوسطه اول فعالیت خواهد کرد و ۱۲۰ نفر ظرفیت برای این مدارس در نظرگرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش روانسر با اشاره به اینکه تاکنون این شهرستان فاقد مدرسه نمونه دولتی بوده اظهار داشت: امسال برای نخستین بار مدرسه نمونه دولتی در این شهرستان راه اندازی شده و مجوز فعالیت گرفته اند.

حسین زاده افزود: تلاش خود را بکار گرفته ایم تا مدارس نمونه دولتی در دوره دوم متوسطه نیز در شهرستان راه اندازی شود تا دغدغه بسیاری از اولیا و دانش آموزان این شهرستان محقق شود.

وی اضافه کرد: راه اندازی این مدارس مرهون پیگیری های فرماندار روانسر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مسوول مدارس غیردولتی استان و کارشناسان ستادی اداره کل و شهرستان است و خبری امیدوار کننده برای مردم شهرستان خواهد بود.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: وظیفه همه متولیان و مدیران است که برای تعلیم و تربیت و شکوفایی و پیشرفت تلاش کنند.

سعدی مصطفی زاده افزود: افزایش تعداد واحدهای آموزشی در روانسر و اعتلای برنامه های آموزشی و پرورشی در این شهرستان یک ضرورت است.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها