کشف ۲۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه از مخیفگاه سارقان در مراغه

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه  از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی، منازل و خودرو در این شهرستان خبر داد و گفت: از مخیفی‌گاه آنان ۲۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

سرهنگ رمضان الهوردیان  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۲ این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و بررسی های همه جانبه و گشت زنی های هدفمند و شبانه روزی، ۲ سارق را حین سرقت دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: سارقان دستگیر شده در بازجویی های اولیه به ۱۷ فقره سرقت از اماکن خصوصی و منزل در این شهرستان اعتراف کردند.

وی افزود: هر دو متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی  اضافه کرد: شهروندان اماکن خصوصی خود را به تجهیزات ایمنی مجهز و از نگهداری وسایل ارزشی در اماکن پول نقد و اشیا قیمتی در منازل خودداری کنند.

کشف ۲ دستگاه خودرو سرقتی در مراغه 

فرمانده انتظامی مراغه همچنین از کشف ۲ دستگاه خودرو سرقتی و دستگیری ۲ نفر سارق در این رابطه خبر داد. 

اللهوردیان افزود: در پی گزارش سرقت یک دستگاه خودروی سواری پژو، ماموران پلیس این شهرستان با اقدامات تخصصی و فنی، تلاش خود را برای کشف آن آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۲ با اقدامات پلیسی، یک دستگاه خودرو سرقتی را کشف و سارق آن را نیز دستگیر کردند، ادامه داد: همچنین ماموران گشت این کلانتری نیز با گشت زنی های مستمر  یک نفر سارق را حین سرقت دستگیر و یک دستگاه پراید مسروقه را کشف کردند.

وی  اضافه کرد: شهروندان به هشدارهای پلیسی در راستای پیشگیری از سرقت که توسط کارشناسان انتظامی ارائه می شود، توجه داشته و خودرو و موتورسیکلت خود را در مکان مطمئن پارک کرده و برای پیشگیری از سرقت، خودرو خود را به تجهیزات ایمنی از قبیل قفل مرکزی، دزدگیر، قفل پدال و قفل فرمان مجهز کنند تا امکان سرقت از سارقان سلب شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =