اتصال ۲۵۵ مدرسه دشتستان به اینترنت آغاز شد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با پیگیری‌‎های صورت گرفته توسط این اداره کل طرح اتصال ۱۴۵ مدرسه روستایی و ۱۱۰ مدرسه شهری شهرستان دشتستان این استان به اینترنت اجرا شد.

علی سملیان روز سه‎شنبه در نشست با نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: قرار است این طرح تا پایان شهریورماه امسال و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به اتمام برسد تا دانش‌آموزان دشتستانی به طور کامل از ظرفیت‎های آموزش مجازی بهره‎مند شوند.

وی بیان کرد: شهرستان دشتستان به دلیل وسعت، شمار زیاد روستاها و نبود پهنای باند کافی برای توسعه پوشش تلفن همراه و اینترنت توسط اپراتورها در برخی مناطق، از اهمیت ویژه‌ای برای اجرای طرح‌های ارتباطاتی برخوردار است.

سملیان ادامه داد: استفاده از فناوری اطلاعات برای خدمت بیشتر به مردم موجب ارتقای رضایتمندی آحاد جامعه است و مسیر خدمت رسانی را هموارتر می‌کند.

سملیان بیان کرد: ایجاد پوشش تلفن همراه، راه‌اندازی سایت‌های نسل سوم، ارتقای سایت‌های نسل دوم به نسل سوم در روستاها، اجرای فیبر نوری و بهره‌برداری از تلفن ثابت از جمله پروژه‌های اجرا شده در شهرستان دشتستان است.

وی افزود: واگذاری دستگاه خودپرداز ای تی ام به روستاها و احداث تقویت کننده ارتباطات و اجرای فیبرنوری از جمله پروژه‌های در دست اجرای در این شهرستان است.

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  نقش مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، از فعالیت‌های صورت گرفته توسط این اداره کل در شهرستان دشتستان قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =