۶۲ متقاضی در شیروان پشت نوبت پذیرش فرزندخوانده

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: ۶۲ متقاضی برای دریافت فرزندخوانده از مراکز نگهداری کودکان در این شهرستان در انتظار هستند.

علی اکبر آرام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفت مورد از این متقاضیان در سه ماهه نخست امسال، تقاضای دریافت فرزندخوانده از این مراکز را داده اند.

وی گفت: نکته مهم در امر فرزندخواندگی، وضعیت اقتصادی خانواده متقاضی است تا آنجا که بتواند مایحتاج خود و کودک را فراهم کند چرا که معتقدیم متقاضیان نباید از جمله افراد فاقد شغل و مسکن و وامانده از تامین مایحتاج خود باشند و  به هیچ عنوان معیار ما پولدار بودن خانواده متقاضی نیست و معتقدیم پول عامل خوشبختی نیست.
آرام درباره موضوع گرفتن حضانت کودکان کار از والدین بدسرپرست نیز اظهار داشت: اگر مقام قضایی تشخیص دهد که کودکی دارای پدر و مادری فاقد صلاحیت و به عبارتی بدسرپرست است می تواند از آنان سلب حضانت کند و بهزیستی هم امکان این را دارد که حضانت این کودکان را به عنوان فرزندخوانده به شخصی دیگر واگذار کند.
رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: در سه ماهه نخست امسال، در مراکز شبه خانواده ۶ نفر پذیرش فرزندخواندگی شده، ۱۳ نفر به خانواده خود تحویل شده اند و ۲ نفر نیز به متقاضیان فرزندخواندگی تحویل داده شده اند.

آرام افزود: در بهار امسال، ۴۴ نفر از این کودکان نیز با پرداخت ماهانه یارانه، برای نگهداری به خانواده بستگان درجه اول خود سپرده شده اند و پرونده هشت نفر برای دریافت مستمری در نوبت قرار گرفته است.
شهرستان شیروان ۳ مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست شامل شیرخوارگاه مختلط حضرت فاطمه(س)، مرکز پسرانه امام رضا(ع) و مرکز دخترانه حضرت زینب(س) دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =