فعالیت سامانه مونسونی درهرمزگان تا روز جمعه ادامه دارد

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: فعالیت سامانه ناپایدار مونسونی که از روز گذشته وارد استان شده تا روز جمعه هفته جاری ادامه می‌یابد.

کیانوش عارفی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: فعالیت این سامانه در این مدت سبب وقوع رگبار باران و رعد برق در ارتفاعات هرمزگان، افزایش سرعت وزش باد و متلاطم شدن دریا بویژه دریای عمان و تنگه هرمز در ساعت بعداز ظهر و شب می‌شود.

وی بیان داشت: با ورود این سامانه ناپایدار در ساعت بعداز ظهر و شب سه شنبه تا روز جمعه در ارتفاعات هرمزگان بویژه منطقه بشاگرد رگبار باران و درمناطق شرقی و شمالی استان و دریای عمان و تنگه هرمز وزش باد پیش بینی می‌شود.

معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: در این مدت احتمال رخداد تگرگ وصاعقه در ارتفاعات بویژه مناطق شرقی استان، سیلابی شدن موقتی رودخانه‌های فصلی در ساعت بعد ازظهر و شب در محدوده شهرستان بشاگرد،     افزایش موقتی سرعت باد و خیزش گردوخاک و کاهش شعاع میدان دید افقی و اختلال در رفت وآمدهای  دریایی(دریای عمان و تنگه هرمز) است.

وی توصیه کرد: دراین مدت بویژه در ساعت بعدازظهر و شب باتوجه به وقوع بارندگی و رعد وبرق از صعود به مناطق مرتفع و رفتن به حاشیه رودخانه‌های فصلی بویژه در شرق هرمزگان خودداری شود.

عارفی گفت: همچنین باتوجه به افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی و متلاطم شدن دریا، تمهیدات لازم در بنادر شرقی استان هرمزگان صورت پذیرد.

 این کارشناس هواشناسی هرمزگان یادآورشد: از لحاظ دمایی نیز تغییرات قابل ملاحظه‌ای نخواهیم داشت تنها فردا چهارشنبه به طور موقت باتوجه به افزایش ابرناکی، کاهش نسبی دما در طول روز بویژه در مناطق ساحلی پیش بینی می‌شود و از روز پنجشنبه افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط استان مورد انتظار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =