موج گسترده بازداشت فلسطینیان در کرانه باختری و بیت المقدس

تهران - ایرنا - نیروهای اشغالگر صهیونیستی امروز (سه شنبه) علاوه بر بازداشت کودک فلسطینی در شهرک «عیسویه» شهر «بیت المقدس»، موج گسترده بازداشت فلسطینیان در شهرهای اشغال شده کرانه باختری را به راه انداختند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی « وفا» ، «باشگاه اسیران فلسطینی» اعلام کرد: نیروهای اشغالگر صهیونیست به شماری از خانه‌های شهروندان فلسطینی در شهر «طولکرم» و شهرک « عنبتا » یورش بردند و آنها را مورد تفتیش قرار دادند و طی آن «محمد إبراهیم الهمشری» (۲۳ ساله)، «محمود عاطف أبو زینة» ( ۲۵ ساله ) ، «إسلامبولی ریاض بدیر» (۲۹ ساله)، «نور أسامة یاسین» (۲۳ ساله)، «مثنی فؤاد المصری» (۲۲ ساله)، «حسن رائد الجملة» (۲۶ ساله) و «عبدالرحمن صبحة» (۳۳ ساله ) را بازداشت کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در شهر «رام الله» ۶ فلسطینی دیگر را بازداشت کرد که اکثر آنان از ساکنان شهرک « بیت ریما » هستند.

به گزارش خبرگزاری وفا، « عبدالناصر فروانه » مسئول رسیدگی به پرونده اسیران و آزادگان فلسطینی پیشتر  در یک گفت وگوی مطبوعاتی گفته بود: رژیم صهیونیستی از ابتدای بحران شیوع «ویروس کرونا» تاکنون بیش از ۸۰۰ فلسطینی از جمله ۱۰ دختر و زن را بازداشت کرده است.

فروانه خاطرنشان کرد : مقامات صهیونیستی به درخواست‌های نهادهای مدافع حقوق بشر و بشردوستانه محلی و بین‌المللی اهمیت نداده و به بازداشت شهروندان فلسطینی از ابتدای ماه مارس گذشته ادامه داده و تاکنون بیش از ۸۰۰ فلسطینی از جمله تقریبا ۹۰ نوجوان و ۱۰ دختر و زن را به زندان انداخته است.

وی توضیح داد: حملات اسراییل طی ماه‌های گذشته علیه شهر اشغال شده بیت المقدس شدت گرفته و صهیونیستها به طور فزآینده و خطرناکی بازداشت‌ها و نقض حقوق شهروندان فلسطینی در این شهر را شدت بخشیده است، به گونه‌ای که شمار بازداشت شده‌ها در بیت المقدس به تنهایی تقریبا نیمی از بازداشت شدگان فلسطینی در سایر استان‌ها و مناطق فلسطینی را به خود اختصاص داده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha