فرماندار: ملکشاهی در مسیر جهش عمرانی قرار گرفته است

ایلام - ایرنا - فرماندار ملکشاهی گفت: این شهرستان به همت دولت تدبیر و امید طی چند سال گذشته شاهد جهش عمرانی و توسعه زیرساخت های اساسی بوده است.

محمد تاسمه روز چهارشنبه در جمع رییس و خبرنگاران مرکز ایلام اظهار داشت: شهرستان ملکشاهی که به لحاظ زیرساخت های اساسی همچون راه های مواصلاتی، بیمارستان، آب شرب، گازرسانی، اینترنت و ارتباطات الکترونیکی، فضاهای ورزشی و آموزشی دچار مشکلات عدیده و نارسایی های بنیادی بود از ابتدای دولت تدبیر و امید و بویژه طی سال های اخیر دچار تحولات اساسی شده و بسیاری از این کمبود ها رفع شده است و بخشی نیز تا پایان دولت،مردم از آنها بهره مند خواهند شد.

فرماندار ملکشاهی اظهار داشت: مهمترین پروژه عمرانی شهرستان آبرسانی از سد چم گردلان به شهرهای ارکواز، دلگشا و مهر و روستاهای همجوار است که این پروژه با اعتبار اولیه ۴۰۰ میلیارد ریال تا کنون بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است و با ۱۸ کیلومتر لوله گذاری و واحداث ۲ ایستگاه پمپاژ و عملیات احداث تصفیه خانه در دست اقدام است.

وی به توسعه راه های مواصلاتی شهرستان اشاره کرد و افزود: راه های ملکشاهی تا چند سال گذشته اوضاع مناسبی نداشته و راه فرعی درجه 2 و راه روستایی با وضعیت آسفالت نامناسب بود اما اکنون ضمن روکش آسفالت تمامی خطوط اصلی و روستایی، راه های این شهرستان از فرعی به اصلی و شریانی ارتقا یافته و ضمن رفع نقاط حادثه خیز و بهسازی جاده ها  هم اکنون فاز اول چهار خطه کردن مسیر ملکشاهی به ایلام با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال در دست احداث است.

تاسمه تاکید کرد: ضمن اینکه در سنوات گذشته در مسیر ملکشاهی به مهران نیز با احداث واریانت ترشابه به طول پنج کیلومتر بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی به احداث بیمارستان ملکشاهی پرداخت و گفت: این پروژه با اعتبار کلی ۲۲۵ میلیارد ریال تا کنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در احداث آن از اعتبارات ملی، استانی و مشارکت بنیاد مستضعفان استفاده شده است که تا پایان این دولت به بهره برداری خواهد رسید و مشکلات مردم این شهرستان در بخش بهداشت و درمان رفع می شود.

فرماندار ملکشاهی همچنین به احداث و استقرار دستگاه های آب شیرین کن اشاره کرد و یادآور شد: این طرح نیز با اعتبار کلی ۷۰ میلیارد ریال فاز اول آن به بهره برداری رسیده و فاز دوم در دست اقدام است.

وی با بیان توسعه کشاورزی به عنوان زیربنای اشتغال و کسب و کار در شهرستان گفت : سال گذشته ضمن ارائه تسهیلات ارزان قیمت دولتی به کشاورزان و دامداران،  پمپاژ کشاورزی با خیره ملگ آباد با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال با همکاری سپاه ناحیه و جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید و ضمن اینکه دو ایستگاه پمپاژ دیگر در روستاهای گنبد پیرمحمد و خوشادول شوهان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال هم اکنون در دست احداث است که صدها هکتار از زمین های این مناطق زیر کشت و باغات قرار می گیرد .

فرماندار ملکشاهی احداث ده ها واحد آموزشی شهری وروستایی در کنار تجهیز کمی  و کیفی مدارس شهرستان در چند سال گذشته را نمود توسعه و تحول آموزشی و علمی دانست و تاکید کرد: همه مناطق حتی دور افتاده ترین روستاهای این شهرستان از فضای آموزشی استاندارد برخودار شده اند.

تاسمه به تحول حوزه بهداشت و سلامت اشاره کرد و افزود: طی چند سال گشته بیش از ۱۳ پروژه بهداشت و درمان از جمله احداث اورژانس، مرکز فوریت های پزشکی و جاده ای، خانه بهداشت روستایی و استقرار دستگاه های رادیولوژی و سونوگرافی افتتاح و به بهره برداری رسیده است که در کنار احداث بیمارستان شاهد تحول در حوزه بهداشت و سلامت هستیم.

وی گازرسانی به روستاها طی چند سال گذشته را از جمله اقدامات ارزشمند دولت برشمرد و گفت: هم اکنون به جز چند روستا که عملیات گاز رسانی در آنها در دست اقدام است همه مناطق شهری و روستایی از گاز خانگی برخودار است.

وی توسعه اینترنت و دکل های آنتن دهی موبایل، توسعه فضاهای ورزشی، توسعه فضاهای سبز، احداث مسیر سلامت، طرح هادی روستاها، احداث سیل بندها و عمران شهری و ده ها پروژه بزرگ و کوچک دیگر را شاهدی بر توجه و عنایت ویژه دولت تدبیر و امید و در راس آن ها استاندار ایلام  و اهتمام مسولان استانی و شهرستان دانست.

شهرستان ۲۲ هزار نفری ملکشاهی در ۳۵ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =