دادستان پارس‌آباد: مجازات سنگین در انتظار عاملان منکرات است

اردبیل - ایرنا - دادستان دادسرای عمومی و انقلاب پارس‌آباد مغان گفت: برای عاملان منکر مشهود مجازات‌های سنگین بدون تخفیف پیش‌بینی شده که در شعبه‌ای ویژه زیرنظر دادستانی با اولویت بررسی و اعمال خواهد شد.

امین رنجبر روز سه‌شنبه در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر پارس‌آباد اظهار داشت: قانون محکمی برای حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر تصویب شده و اگر امر به معروف در چارچوب قانون صورت پذیرد آمر به معروف تحت حمایت قانون قرار می‌گیرد.

وی تشریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک موضوع اجتماعی و نوعی تعهد و احساس مسوولیت نسبت به جامعه باید با شیوه‌ای مبتنی بر عزت و احترام در تمام زمینه‌ها احیا و در نهایت با قاطعیت اجرا شود.

امام جمعه پارس‌آباد نیز در این جلسه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده گفت: امر به معروف فریضه الهی و فروع دین است و با دوباره احیا شدن آن بسیاری از آسیب‌های امروزی جامعه حل خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر باقری‌بنابی افزود: از نشانه‌های صالحین و مومنین این است که امر به معروف و نهی از منکر را ترویج کنند و در حوزه عفاف و حجاب ، اقامه نماز ، تکریم ارباب رجوع و پوشش نیازمند عزم جدی در امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

عدالت حاجی‌پور ، فرماندار پارس آباد هم بر برنامه‌ریزی و آموزش و فرهنگ‌سازی امر به معروف تاکید کرد و گفت: از ناحیه مقاومت سپاه به عنوان دبیر این ستاد می‌خواهیم تا وظایف و تکالیف دستگاه‌ها را بر حسب اولویت‌های آسیب‌های شهرستان مشخصا اعلام کند.

وی نقش حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش را مهم دانست و اظهارداشت: امر به معروف هنر است و باید از روش‌های علمی در این زمینه بهره برد.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =