رییس آبفار: کارشناسان بهداشت بر سلامت آب روستاهای ابرکوه نظارت دارند

یزد - ایرنا - رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی (آبفار) ابرکوه گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش اطمینان از ضریب سلامت شبکه توزیع، علاوه بر کنترل روزانه از سوی ماموران و کارشناس آزمایشگاه ، آب آشامیدنی مردم با نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز کنترل می شود.

مجید دشتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه روزانه مخازن آب شرب کلرزنی می شود،  افزود: طبق دستورالمل های شرکت حداقل سالی یک بار تمامی ۱۴ مخزن آب شرب علاوه بر شست و شو ، ضدعفونی و گندزدایی نیز می کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: تمامی مخازن فشار شکن و ذخیره آب آشامیدنی روستایی با ظرفیت هشت هزار و ۴۷۰ مترمکعب در این شهرستان شست و شو و گندزدایی شده است.

رییس آبفار ابرکوه ادامه داد: این تلاش ها در جهت سلامت آب شرب روستاها با هماهنگی خانه های بهداشت و با اطلاع رسانی قبلی و هماهنگی با بخشداران، دهیاران، مردم روستاها و با نظارت مسوول کنترل کیفی آبفار انجام شد.

وی خاطرنشان کرد:  هم اکنون عملیات اصلاح چهار کیلومتر شبکه توزیع آب شرب در روستاهای شهرستان به اتمام رسیده است.

دشتی با بیان اینکه این طرح با هدف جلوگیری از هدر رفت آب آشامیدنی انجام شد ، افزود: برای این طرح ۱۱ میلیارد ریال بودجه هزینه شده است.

این مسوول بیان کرد: برای جلوگیری از هدر رفت آب در سال گذشته بیش از ۲۰۰ فقره انشعاب مشترکان در روستاها  استانداردسازی شد.

 دشتی بابیان اینکه برای این طرح حدود ۲ میلیارد ریال هزینه شد ، ادامه داد: با اجرای استانداردسازی انشعاب مشترکان از هدر رفت ۱.۵ لیترآب شرب بهداشتی در ثانیه جلوگیری شد.

مدیر آبفار ابرکوه خاطرنشان کرد: همچنین از یکسال گذشته تاکنون حدود سه میلیون مترمکعب آب استحصال و در روستاها  توزیع شده است.

 این مسوول همچنین تصریح کرد: ۱۰۰ درصد جمعیت روستاهای شهرستان به آب سالم و بهداشتی تحت فشار این شرکت دسترسی دارند.

رییس آب و فاضلاب روستایی ابرکوه یادآورشد: بیش از ۱۳ هزار نفر در ۳۴ روستای این شهرستان از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند.

آب شرب روستاهای شهرستان ابرکوه با ۱۰۱ کیلومتر خط انتقال ،۱۴حلقه چاه و ۲ رشته قنات با ساخت پنج مجتمع آبرسانی و ۴۸۰ کیلومتر شبکه توزیع ، تامین می شود.

شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =