مشترکان خسارت ناشی از نوسان برق را ثبت کنند

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران به راه‌اندازی سامانه ثبت شکایت مشترکان صنعت برق اشاره کرد و گفت: مشترکانی که از نوسان‌های برق دچار آسیب شده‌اند نسبت به ثبت آسیب وارده در سامانه اقدام کنند.

«غلامعلی رخشانی مهر» روز سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های آب و برق دهمین هفته پویش الف ب ایران افزود: امروز سامانه ثبت حوادث در بستر وبسایت توانیر به بهره برداری رسید تا مردم بتوانند در فضایی شفاف و در بستری که پیچیدگی‌های قبلی ساده سازی شده، نسبت به ثبت خسارات لوازم خانگی خود ناشی از نوسان‌های برق، اقدام کنند.

وی ادامه داد: مردم از امروز می‌توانند خسارات متحمل شده از ابتدای سال جاری را در سامانه مربوطه ثبت کرده  و دوماه دیگر، بعد از مشخص شدن شرکت بیمه گر و انجام ارزیابی های کارشناسی، خسارت دریافت دارند.
معاون توانیر گفت: هزینه بیمه لوازم خانگی برقی مردم از محل دریافت ۵۰ تومان در قبض برق خانگی روستایی و دریافت ۱۰۰ تومان در قبض خانگی شهری و تجاری است که این ارقام مستقیم به شرکت بیمه گر پرداخت می‌شود.
رخشانی مهر ادامه داد: پارسال، از این محل ۸۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از مردم دریافت شد که تا امروز ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده، ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت قطعی شده و به اندازه ۴۰ میلیارد تومان نیز در دست بررسی است.
معاون توانیر تصریح کرد: در زمینه توسعه خدمات غیرحضوری در ۸۴ خدمت که مصوبه شورای عالی اداری برای آنها اخذ شده، تا پایان سال جاری در همه استانهای کشور خدمات غیرحضوری به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: مشترکان برق همکاری بسیار خوبی با شرکت‌های توزیع در تابستان ۹۸ داشتند که منجر شد تابستان این سال  با خاموشی صفر پشت سر گذاشته شود و تابستان سال جاری را نیز تا امروز با همکاری مردم با خاموشی صفر سپری شده است.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت:امیداست  با ادامه همکاری مشترکان تا پایان تابستان تحقق خاموشی صفر در کشور ممکن شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha