شرایط حاد کرونا،‌ محدودیت‌هایی برای اهالی روستای مزایجان فارس ایجاد کرد

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان زرین‌دشت استان فارس گفت:به دلیل حاد شدن شرایط ناشی از ویروس کرونا در روستای مزایجان این شهرستان، افراد مبتلا در منزل خود قرنطینه هستند و اجازه تردد ندارند.

ابراهیم خرم سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شایعه مطرح شده در مورد مسدود شدن مسیرهای ورودی و خروجی روستای مزایجان این شهرستان را تکذیب کرد و افزود: محدودیت هایی برای این روستا اجرا شده اما اینگونه نیست که بخواهد راه بسته باشد یا برخورد فیزیکی صورت بگیرد.
وی افزود: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان زرین دشت در حال بحرانی شدن است که تا روز گذشته ۲۷۰ نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا شدند.

خرم گفت: تاکنون ۵۰ نفر از مردم روستای ۲ هزار نفری مزایجان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شدند و در منزل خود قرنطینه هستند.

فرماندار زرین دشت گفت: ضدعفونی اماکن و معابر عمومی، لغو تجمع ها و الزامی شدن استفاده از ماسک از جمله اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا است.
خرم افزود: پیشنهاد شده است تا نماز جمعه در سه شهر این شهرستان برگزار نشود.
وی ادامه داد: دادستان شهرستان در اطلاعیه اعلام کرده در روزهای اخیر شاهد هستیم که هنوز شهروندان نسبت به میزان سرایت بیماری کرونا و همه گیر بودن آن توجه کافی ندارند و بعضا در روستایی مثل مزایجان این مورد بیشتر است.
فرماندار زرین دشت گفت: به گفته دادستان برای کاهش میزان سرایت بیماری تا اطلاع ثانوی اهالی این روستا حق رفت و آمد به روستاهای همجوار ندارند.
شهرستان زرین‌دشت به مرکزیت حاجی‌آباد در فاصله ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha