حضور موفق یزد در بازار اوراسیا در گرو تامین پایدار کالاست

یزد - ایرنا - معاون امور اقتصادی استاندار یزد با بیان اینکه مشکلی برای صادرات محصول در بازار خارجی به خصوص کشورهای حوزه اوراسیا وجود ندارد، گفت: حضور موفق تولیدکنندگان استان در این بازار منوط به تامین پایدار کالاهای با کیفیت و مورد نیاز این بازار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، سید مسعود عظیمی روز سه‌شنبه در نشست نمایندگان دستگاه‌های عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد اظهار داشت: هم اکنون مشکل اصلی حضور استان در بازارهای جهانی، توان نامتناسب با تامین پایدار کالا در بازارهای خارجی است و اگرچه گاهی مواقع محصولات و کالاهای استان در قالب نمایشگاه در برخی کشورهای عرضه می‌شوداما روند فروش  و تامین کالا تداوم نمی‌یابد.

وی گفت: زمانی که وارد بازار کشورهای خارجی می شویم باید طوری عمل کنیم که فروش محصولات در این بازارها استمرار داشته باشد و بتوانیم کالاهای مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

عظیمی با بیان اینکه محصولات و کالاهای مختلف به خصوص در بخش کشاورزی و محصولات گلخانه‌ای، زمینه صادرات به کشورهای اوراسیا را دارد که امضاء قراردادهای حقوقی میان ایران و کشورهای اوراسیا بستر صادرات را فراهم ساخته، تصریح کرد: در این زمینه اتاق بازرگانی در قالب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید به صورت فعال وارد عمل شود و تشکیل‌های بخش خصوص در این زمینه می‌توانند نقش آفرین باشند.

در این نشست در خصوص رویکردهای استان در زمینه توسعه بازار هدف در برخی کشورهای منطقه رایزنی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =