شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا از سه میلیون نفر گذشت

تهران–ایرنا – ناکارآمدی دولت دونالد ترامپ در مهار همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا که همچنان مورد انتقاد قرار دارد، اکنون شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور از مرز سه میلیون نفر گذشت.

به گزارش روز سه شنبه  تارنمای «ورد میترز دات اینفو» (worldometers.info) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را تا لحظه مخابره این خبر سه میلیون و ۴۰هزار و ۸۳۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد نزدیک به ۱۳۳هزار نفر جان باخته اند.

سی ان ان: سقوط آزاد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا

شبکه خبری سی ان ان نیز روز سه شنبه  با انتشار این خبر، تیتر زد: آمریکا با سقوط آزاد ابتلا به ویروس کرونا مواجه است.

بنابراین گزارش آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا  اعلام کرد: چنانچه با همین رویه آمریکا پیش رود امیدی به پایین آمدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا وجود ندارد، این موج دوم ابتلا به کرونا نیست بلکه اکنون با خیزش آن مواجه ایم.

امتناع مقام ارشد آمریکایی از تایید اظهارات نادرست ترامپ

آمریکا درحالی با افزایش چشمگیر ابتلا به ویروس کرونا دست به گریبان است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر در اظهاراتی متنافض باعث سردرگمی آمریکایی ها شده است، وی  در بدو شیوع این بیماری گفته بود که بزودی این ویروس محو خواهد شد و آخر مورد اینکه روز ۱۴ تیرماه مدعی شد؛  ۹۹ درصد ابتلا به کرونا بی خطر است.

این درحالی است که «استیون هان» کمیسیونر غذا و داروی آمریکا در مصاحبه روز ۱۵ تیرماه با شبکه خبری سی ان ان به کرات از پاسخ به پرسش این شبکه درخصوص صحت گفته های رئیس جمهوری آمریکا طفره رفت و درنهایت گفت: من نمی خواهم به این موضوع بپردازم که چه کسی درست می گوید و چه کسی اشتباه می گوید.

سی ان ان گزارش داد: اجتناب این مقام ارشد دارویی و غذایی آمریکا در تصحیح اظهارات اشتباه و گمراه کننده رئیس جمهوری، خشم و بی اعتمادی عمیق بین مردم و هیات حاکمه دولت را موجب شد.

شمار مبتلایان در یک روز به ۵۷ هزار نفر رسید

درحالی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز سه میلیون نفر گذشت که به دنبال بازگشایی کسب و کارها در اکثر ایالت های آمریکا، که به گزارش خبرگزاری رویترز تنها در روز ۱۴ تیر(استقلال آمریکا) ۵۷ هزار مورد جدید از این بیماری از سوی دانشگاه جان هاپکینز در سراسر آمریکا گزارش شد.

رویترز افزود: از ۵۰ ایالت آمریکا، ۳۷ ایالت در هفته گذشته شاهد افزایش مبتلایان بوده ‌است.

هم اکنون بیش از  ۱۱میلیون و ۷۴۶ هزار نفر در سراسر جهان به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۵۴۱ هزار نفر جان باخته اند.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha