قدردانی حماس از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی

غزه - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)  با تاکید بر اینکه محور مقاومت در مقابل طرح صهیونیستی - آمریکایی در منطقه متحد است، از پیام رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای به اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش قدردانی و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از حامیان مقاومت در فلسطین بوده است .

اسماعیل رضوان یکی از رهبران حماس در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت که اسماعیل هنیه، برای رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی ایران احترام خاصی قائل است زیرا ایشان همواره از آرمان فلسطین حمایت می کنند".

رضوان در ادامه گفت: ما از این موضع ایران که نشان دهنده آگاهی کامل جمهوری اسلامی ایران نسبت  به قضیه فلسطین، و نیز نشان دهنده ی حمایت مداوم این کشوراز این امر است، قدردانی می کنیم، زیرا ایران همواره از مقاومت سرزمین فلسطین حمایت کرده و به آن ادامه خواهد داد.

او همچنین افزود: "موضع ایران نسبت به قضیه فلسطین نشانگر حمایت آشکار این کشور ازنهضت مقاومت است و این نشان می دهد که ما  در منطقه، در رویارویی کامل با یک نهاد صهیونیستی و پروژه آمریکایی تنها نیستیم."

رضوان تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی، رهبری مردم در رویارویی همه جانبه با رژیم صهیونیستی را بر عهده گرفتیم.

او گفت که پیام رهبر انقلاب ایران در شرایط حساس کنونی فلسطین و شتابزدگی برخی از سازمانها و شخصیتهای حامی صهیونیست، نشان می دهد که ایران با وجود تحریم ها، همواره  از حمایت خود از ملت فلسطین و مقاومت،عقب نشینی نخواهد کرد.

رضوان با تاکید بر اینکه که جنبش حماس تا شکست اشغالگری صهیونیست و نابودی معامله قرن و نقشه الحاق کرانه باختری به اسرائیل، با قدرت در مسیر مقاومت حرکت خواهد کرد، گفت: سرقت سرزمین فلسطین میسر نخواهد شد حتی اگر جسم و جان خود را در این راه فدا کنیم. ما با تمام توان مقابله خواهیم کرد.

وی گفت: ما با نشست مشترک بین فتح و حماس و کنفرانس مطبوعاتی و تصویب طرح ملی برای یک رویارویی همه جانبه به اتحاد سه جانبه دست یافتیم.

رضوان اظهار داشت که حمایت ایران باعث ترس و سردرگمی رژیم اشغالگر خواهد شد و سبب می شود که این رژیم بدهی های خود را در برابر این حمایت همه جانبه ایران به مقاومت فلسطین بازگرداند.

وی با اشاره به اینکه پیام رهبر انقلاب اسلامی ایران نشانگر وحدت نیروهای مقاومت در منطقه است، تصریح کرد که ما به عنوان نیروهای مقاومت و محور مقاومت برای مواجهه با پروژه صهیونیستی آمریکایی در منطقه ایستاه ایم.

وی افزود: این پیام، از موضع مسئولانه و پشتیبانی استراتژیک ایران نشات می گیرد تا نشان دهد ما تنها نیستیم و این موضوع مسئله اصلی ایران و ملت عربی و اسلامی ما است.

رضوان در پایان ازدولت فلسطین خواست که از هماهنگی با دستگاههای امنیتی در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی عقب نشینی کند. او خواست تا بزرگترین جبهه عربی-اسلامی تشکیل شود و در راس آن محور مقاومت و ایران، حامی همیشگی مقاومت قرار گیرد تا به طور مداوم از مقاومت سرزمین فلسطین در برابر اشغال صهیونیست حمایت کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پیش از این در پیامی به اسماعیل هنیه تاکید کردند :

مرقومه جنابعالی در خصوص تحولات اخیر در عرصه فلسطین عزیز را با دقت ملاحظه کردم. از اینکه حرکت مقاومت فلسطین با مجاهدت و ایستادگی خود در برابر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی موجبات ضعف و ناکامی آنها را فراهم آورده و در مقابل، عزت و سربلندی امت اسلامی را باعث گردیده است خداوند متعال را شکر می گزارم و از شما مجاهدان شجاع تشکر و قدردانی می‌کنم.

دشمن زبون که در عرصه میدانی شکست‌های غیر قابل جبرانی متحمل شده است راهبرد توسعه طلبی خود و تضییع حقوق مسلم فلسطینی‌ها را ابتدا با فشار اقتصادی و محاصره غزه مظلوم و آنگاه با نیرنگ مذاکره و طرح صلح و سازش دنبال می‌نماید و لکن جریان مقاومت و ملت شجاع فلسطین با منطق عقل و تجربه تهدید و تطمیع آنها را بر نتافته و همچون گذشته با ایستادگی مثال زدنی خود مسیر عزت و شرف را رقم زده و از این پس هم در همین صراط مستقیم حرکت خواهد کرد. ان شاء الله قطعاً حفظ هوشیاری، وحدت و یکپارچگی مردم و جریان‌های فلسطینی در خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمن مؤثر بوده و جلب نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.

جمهوری اسلامی همچون گذشته به حکم وظیفه دینی و انسانی و مبتنی بر اصول ارزشی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و استیفای حقوق آنان و هم چنین دفع شر رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. امیدوارم پروردگار متعال بر عزت و قدرت شما بیافزاید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =