دانش‌آموزان از ۲۰ تیر ماه برای هدایت تحصیلی اقدام کنند

ساری - ایرنا - مدیرکل‌آموزش‌وپرورش مازندران با تشریح برخی مشکلات بروز یافته در سامانه ثبت کارنامه‌های تحصیلی و موانع ایجاد شده برای هدایت تحصیلی ، گفت : والدین و دانش‌آموزان برای انتخاب رشته و ثبت‌نام عجله نکنند و از ۲۰ تیر ماه اقدام نمایند.

علیرضا سعدی‌پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : مشکلات پیش آمده برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم به دهم در حال رفع است و هیچ نگرانی نباید در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز آخرین مهلت ثبت کارنامه و نمرات امتحانی دانش آموزان در سامانه "دانا" و انتقال از این سامانه به سامانه "همتا" (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) است و هنوز کار تکمیل کارنامه ها به پایان نرسیده ، گفت : پس نیازی به عجله برای ثبت نام و انتخاب رشته نیست و هنوز زمان زیادی باقی مانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین به نمونه فرم برگه شماره هفت برای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم به دهم اشاره کرد و گفت : دسترسی به این فرم از ۲۰ تیر ماه آزاد می شود و والدین و دانش آموزان از همان زمان باید برای ثبت نام اقدام کنند.

سعدی پور دریافت کارنامه دستی تحصیلی برای ثبت نام در پایه دهم و انتخاب رشته را کاملا غیر قانونی عنوان کرد و افزود : هیچ مدرسه ای حق ندارد بر اساس کارنامه دستی و چاپی اقدام به ثبت نام کند زیرا باید کارنامه دانش آموز  از طریق اتوماسیونی منتقل شود.

وی گفت : به طور کلی از ۲۰ تیر ماه والدین می توانند با دریافت اجازه در مدارس پیش ثبت نام کنند تا فرم شماره هفت و کارنامه تحصیلی دانش‌آموز قابل دسترسی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین به رعایت پروتکل های بهداشتی برای انتقال دانش آموزان بین مدارس اشاره کرد و افزود : خانواده ها می تواند جا به جایی پرونده را به زمان دیگر موکول کنند و یا خود مدارس این جابه جایی را انجام خواهند داد.

سعدی پور گفت : برای سال تحصیلی آینده ۴۰ هزار ۳۷۵ دانش آموز مازندرانی از پایه نهم به دهم کوچ خواهند کرد که از این تعدد ۴۵ درصد به رشته های فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش و ۵۵ درصد نیز به رشته های نظری خواهند رفت.

در روزهای اخیر بسیاری از والدین و دانش آموزان پایه نهم مازندران همراه با سراسر کشور با مشکل انتخاب رشته و دریافت کارنامه الکترونیک مواجه شدند که عملا مانع ثبت نام آنان در پایه دهم شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =