۱۲۵ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای باشت هزینه شد

گچساران - ایرنا - رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باشت گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون برای توسعه زیرساخت های مناطق روستایی این شهرستان هزینه شده است.

مسعود شیرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۴۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال برای ایجاد زیرساخت هایی مانند پارک های محله ای،کانال های هدایت آب و بازگشایی معابر در ۲۷ روستای بخش مرکزی و بوستان باشت هزینه شده است.

وی اظهار داشت:۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز ۱۵ ماه گذشته تاکنون برای آسفالت ۲۳ روستای باشت هزینه شده است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: میزان آسفالت مصرف شده برای معابر این روستاها  ۲ هزار و ۲۳۰ تن برآورد می شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باشت ابراز داشت: پارسال همچنین ۸۰ میلیارد  و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار برای نوسازی ۳۵۳ واحد مسکونی در این شهرستان هزینه شد.

وی افزود: خدمات بهبود سرپناه برای ساکنان این واحدهای مسکونی در قالب طرح هایی مانند بازسازی مناطق خسارت دیده از سیل،زلزله، مسکن ویژه و تعمیر یا احداث مسکن روستائیان انجام شده است.

شیرزاده همچنین از شروع عملیات اجرایی آسفالت معابر پنج روستایی این شهرستان به مساحت 21 هزار و 500متر مربع خبر داد و ابرازامیدواری کرد: آسفالت معابر این روستاها تا ۲ ماهه آینده تکمیل بهره برداری شود.

وی بیان کرد: ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی و سرمایه ای در باشت پیشنهاد شده است که امید می رود با جذب آن روند توسعه روستاهای این شهرستان ادامه یابد.

شیرزاده گفت: از این میزان ۴۲ میلیارد ریال برای اجرای پروژه های عمرانی و هشت میلیارد ریال نیز برای طرح های سرمایه ای در روستاهای این شهرستان پیشنهاد داده شده است.

شهرستان باشت دارای۱۲۰ روستا است که از این تعداد ۱۱ روستا دارای جمعیتی بیش از ۵۰ خانوار و ۴۴ روستا دارای جمعیتی بیش از ۲۰ خانوار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha